Jump to content

Budżetowa kamera do auta FPV


Granacik
 Share

Recommended Posts

Jako, że Młodej spodobała się jazda autkiem, i to najlepiej w goglach, postanowiłem naszą platformę FPV na kołach lekko podrasować. W tej chwili jest zamontowana kamera która była fabrycznie dodawana do drona Eachine Tyro79. Dramat. W dzień albo prześwietla albo czarnica. Najlepiej jest tak po zajściu słońca za horyzont jak już się szarówka robi. Rozdzielczość też kiepska. Tak więc szukam niezadrogiej kamery gdzie nie będzie trzeba się domyślać co się widzi.

 

Jeszcze pytanko o zakłócenia. W autku jest szczotka. No i jak silnik pracuje to się pojawiają zakłócenia. Oczywiście im większa odległość tym bardziej dokuczają. Jak to skutecznie można wyfiltrować? Są niby jakieś kondensatory na silniku ale chyba nie dają rady. Czy z bezszczotką będzie mniejszy problem? Zasilanie to oddzielny pakiet 2s. Tx Boscam 32ch 320mW 5.8GHz.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Hej, hmm wiesz co latam Tyro79 i tak się składa, że z tą kamerką, o której piszesz - jakaś superowa to ona nie jest, ale żeby od razu dramat to bym nie powiedział - może dlatego, że nigdy w pomieszczeniu na niej nie latałem.
Z czystym sumieniem mogę polecić Ci "RunCam Nano 2 1/3" 700TVL CMOS". Mam od około 2 tygodni i latam whoopem po mieszkaniu - jak dla mnie i jak na analog rewelka.

Link to comment
Share on other sites

W dronie wady tej kamery może są mniej odczuwalne. W aucie widok jest z perspektywy żaby czyli dość mocno i stale skierowany w górę. Przy ładnej słonecznej pogodzie, nawet mając słońce za plecami, obraz jest przepalony od jasnego nieba. Tak jak pisałem ta kamera najlepiej spisuje się przy nie za dużej i stałej jasności. Ale w oczekiwaniu na jakąkolwiek odpowiedz poczytałem sobie tu i tam. A, że warto słuchać mądrych ludzi, bezapelacyjnie takim jest Patryk S., sugerując się jego ostatnimi wyborami zakupiłem dwie kamerki ze stajni Caddx: Ratel i na próbę EOS Turbo v2. I to był strzał w 10. Ratel - brzytwa, ale szkoda go telepać w samochodzie, będzie latał, za to EOS mimo, że ciuteczkę dużemu bratu ustępuje to do auta RE WE LA CJA. :) Zwłaszcza za te pieniądze. Dodatkowo dzięki małym wymiarom łatwiej go zabudować tak by był porządnie zabezpieczony przed uszkodzeniem w radzie dzwona.

Także temat kamer uważam za wyczerpany.

Została jeszcze kwestia zakłóceń ale po zmianie kamery i anteny nadawczej trochę się polepszyło.

 

Link to comment
Share on other sites

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.