Skocz do zawartości

Jeti duplex odbiornik 12 assist


elpazo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam od paru dni walczę z uruchomieniem Asysty w tym odbiorniku czytam instrukcję oglądam filmy robię wszystko po kolei i nie mogę się dogadać z tym odbiornikiem. Kiedy już powinien chodzić i serva powinny pracować milczy jak zaklęty wszelkie pruby zawodzą i aby go odblokować muszę całą asystę zresetować.

Używam radia DS14 z 8 kanałami i próbuje go ustawić w modelu silnikowym z takim softem 

Silnik gaz                   1kanał 

Alieron 1                    2kanał 

Klapy na kablu Y       3 kanał 

Alieron 2                    4 kanał 

Elewator na kablu Y 5kanał

Ruder                           6kanał 

Zapłon                         7kanał 

F1 Mode                       8kanał 

Filmy są dość kiepskie zaczynają pokazują kalibrację  na ds 14 a robią pokaz na Ds/DC 24

Używają co najmniej 10, 11kanałow jako kanały pomocnicze. może któryś z kolegów ogarnął ten odbiornik na 8 kanałach 

Przyznam się że raz udało mi się uruchomić asystę na sucho ale nie pamiętam ile kanałów  użyłem 

. Może ktoś z was użytkuje ten odbiornik z asystą . 

 asystę chciałbym uruchomić w modelu CRAFTER CUB 60ccm jako holownik i fajny model do szaleństw po niebie

 

                                                                                                               Pozdrawiam i liczę na pomoc Władek 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Hej, mam dwa czy trzy z Asystą, nie uzywałem jej nigdy z radiem 8 kanałowym bo mam DC-24, ale asysta jest wredna, a dokumentacja do jej ustawiania fatalna.

Sporo jest wątków w necie, gdzie jest krytykowana.

Nie miałem na razie czasu z nią walczyć, więc ją wyłączyłem na dziś.

Używam odbiornika jak zwykłego.

Kiedyś pewnie wrzucę ją do jakiegoś prostego modelu, by sprawdzić czy można się z nią dogadać :)

 

Odpaliłem ją kiedyś przy użyciu jednego kanału do jej sterowania, służył tylko do przełączania trybów.

Coś mi nie grało, a nigdzie nie znalazłem sensownego poradnika, stąd zrobiłem na razie to co wyżej.

Pamiętam, ze mocno się broniła przed tym by wszystko szło tak jak chcę. Przez moment utknąłem na włączeniu funkcji sterowania trybami lotu. I wtedy w ogóle mnie nie słuchała :)

 

PS. też uzbrajam CubCraftera z Hangar 9 ( z boxerem Saito ).

 

Pozdrawiam Maciek

PS. Znalazłem film z konfiguracji REX7 Assist (trzeba ominąć długą zajawkę kanału)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Maciek za odpowiedź u mnie to samo kiedy wydaje się że już wszystko jest poustawiane odbiornik milczy jak zaklęty serva nie chodzą, coś jest nie tak na samym końcu ustawień bo piszą wyraźnie że podczas ustawiania serva stoją i to normalne ale kiedy jest już komenda zakończ kalibrację powinny ruszać a one dalej zaklęte. 

Muszę to doprowadzić do końca albo wysłać do jeti niech sobie  wsadzą.???

Crafter pięknie się prezentuje mój napędza DA 60 Ale już sobie wyobrażam jak brzmieć będzie Saito

 

Pozdrawiam chętnie pogadam, telefon podam Ci go na PP. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Historia mojego jest śmieszna bo najpierw kupiłem SAITO, całe życie o takim silniku marzyłem (mimo iż od lat latam tylko elektrykami).

I tak naprawdę CubCrafter został dokupiony dla niego, szczególnie gdy poczytałem fora zachodnie i okazało się, ze tam większość właśnie ten silnik wkłada.

I rzeczywiście pasuje z nim wszystko prawie co do milimetra :)

No i w ten sposób bede miał pierwszą w życiu benzynę i pierwszego spaliniaka od około 20 lat :)

F7051849-F67A-4B31-BB07-42D7215C347D_1_105_c.jpeg

4 godziny temu, elpazo napisał:

Dzięki Maciek za odpowiedź u mnie to samo kiedy wydaje się że już wszystko jest poustawiane odbiornik milczy jak zaklęty serva nie chodzą, coś jest nie tak na samym końcu ustawień bo piszą wyraźnie że podczas ustawiania serva stoją i to normalne ale kiedy jest już komenda zakończ kalibrację powinny ruszać a one dalej zaklęte. 

 

 

Z tego co pamiętam, kluczowe jest ustawienie kanału i przełącznika trybów, a jest to mało intuicyjne, z tego co pamiętam to zajęło mi to wiele prób, zanim zrobiłem jak trzeba...

Dlatego na razie nie używam asysty, ale kto wie, może w wakacje wrócę do niej??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.