Jump to content

Lazy Bee, czyli jak uszczuplić zapasy depronu :)


Tomek_W

Recommended Posts

Po oblataniu Islandera trzeba było pomyśleć o zajęciu na jeszcze długie wieczory. I tak sie zaczęło ;)

 

Stół ma szerokość 60 cm.

7cfe1ef1b16b83c8.jpg

 

Statecznik też. Prawie.

6e86654433f65ccc.jpg

 

Dźwigar musi być solidny... (sosna 5x2 plus depron 5mm)

fc019511b42eb7d5.jpg

 

...żeby było do czego przykleić solidne żeberka...

cb484911e086b3b0.jpg

 

 

...żeby otrzymać solidne skrzydło. Cięciwa - 29cm. Rozpiętość 100cm.

b33675d1fab08dad.jpg

 

Ciąg dalszy nastąpi. :)

Link to comment
Share on other sites

Robisz konstrukcyjne skrzydła? Uszy też? Będzie ciężko i moim zdaniem model straci swój urok. Ale powtarzam - to moje zdanie. No i wydaje mi się, że troszkę jakby mały statecznik poziomy.

A tak na marginesie - czym tniesz depron? Bardzo czyste cięcia masz.

Link to comment
Share on other sites

Po kolei:

Model buduję wzorując sie na opisie w czeskim rc revue. Zastosowałem trochę wzmocnień balsowych w stosunku do oryginału w kadłubie i stateczniku poziomym ze względu na to że tam był grubszy i pełny depron.

Konstrukcyjny jest tylko centropłat, uszy to pojedyncza płytka wygięta na kształt profilu.

Wręgi , podłoga kadłuba i żebra płata to rowkowany depron 5 mm, pokrycie płata oraz poszycie kadłuba rowkowany depron 3 mm. Deprony to oczywiście podkłady pod panele.

Co do cięcia to tnę zwykłym ( a raczej niezwykłym) nożykiem do tapet. Już jakiś czas temu syn kupił taki metalowy nozyk z trzema bardzo ostrymi ostrzami (? ) w komplecie a jego niezwykłość polega na tym, że ni hu hu nie możemy drugi raz takiego samego trafić. Dzis trochę podgoniłem robotę, jutro mam nadzieję też, to jutro wieczorem wrzuci sie jakieś fotki.

Link to comment
Share on other sites

No ciekawym efektów. Powstaje pewnie kolejna wersja :wink: Lazy Bee to bardzo ciekawy model i dopracowany w najdrobniejszych szczegółach - a przynajmniej przez swego twórcę - ale występujący w bardzo wielu wersjach. Niektróre z nich gubią troszkę ideę tego modelu - minimum masy - maksimum wytrzymałości. Zapewne pan Clancy nie spodziewał się aż takiej jego popularności :D

Link to comment
Share on other sites

Guest Addriano

Czysta i staranna robota pozazdrościć u nas w modelarni też jedna tak czeka na oblot ciekaw jestem jak wasza sie bedzie sprawować w powietrzu.

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Widze, że bardzo się starasz. Podoba mi się ten model, gdyby nie był z depronu to może nawet pokusiłbym się o zrobienie sobie takiego. Tak dla wyjaśnienia nie mam nic do modeli depronowych tylko poprostu preferuje solidne balsowe konstrukcje. :wink:

Link to comment
Share on other sites

Stateczniki z depronu 3 mm dlatego musiałem trochę powzmacniać balsą. Miałem tylko 3 i 6 mm, uważałem że z 6 będzie zbyt "pancerne". Poza tym chodziło mi o to aby model był cały z depronu w jednym kolorze. Aktualnie pszczółka się maluje, jak skończę to zapodam fotki.

 

Łukasz, oryginalnie to konstrukcja balsowa, poszukaj w googlach, depron to daleko idąca modyfikacja oryginału, można by rzec nawet profanacja.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
...to daleko idąca modyfikacja oryginału, można by rzec nawet profanacja.

 

Można by rzec Tomku, że daleko posunąłeś się z tą "profanacją" - nawet nie jest czerwona :lol: Nie zmienia to jednak faktu, że prezentuje się wyśmienicie :!:

 

EDIT:

 

Jak to wszystko wagowo się przedstawia w tej chwili?

Link to comment
Share on other sites

No powiem pieknie sie prezentuje ale moja juz niestety ale juz nieistnieje poprostu ten material nielubi lat lezakowania a po drugie juz swoje wylatala i nadal mam chcec zrobic jeszcze jedna szt. bo latalem nia kolo domku w ramach treningu aby niewyjsc z wprawy

Zycze udanego oblotu (45 min najdluzszy lot tym modelem accu laptopy 2000 mAmp 2s1p)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.