Skocz do zawartości

Jczk 450 - prośba o opinie


darwoz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Analogowy był dobry jak były głowicę z pretem który był odniesieniem do pomiarów na początek taki elektroniczny wystarczy.

Czesci zamienne:

Wał główny, łącznik okuć, koło zębate główne, pasek ogona, belki ogonowe, , wałek ogonowy, podwozie, łopaty , zestaw snapów to według mnie podstawa którą warto nabyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.02.2021 o 19:42, darwoz napisał:

Cześć,

 

Doradźcie w jeszcze jednej kwestii, jaki pakiet części zamiennych powinienem dokupić do dominatora, którego zamierzam nabyć.

 

O ile w samolotach najczęściej są to wlaściwie śmigła a reszte przy deproniakach ogarnia się listewkami łatając pianka i klejem,

nie wiem czego mam spodziewać się po heli.

 

Już czytałem, że komuś pękają często orczyki przy serwach. Kupuję KST215MG, więc zakładam, że same serwa nie będą tutaj

awaryjne.

 

Zakładam, że przed próbą rzeczywistego lotu, wylatam najpierw co najmniej z 15-20h na symulatorze.

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

chciałbym jeszcze dopytać o kątomierz do pomiaru kąta natarcia łopat.

Na początku chciałem kupić elektroniczny kątomierz, jednak obawiam się że za cenę 50-100zł pomiar może być mało wiarygodny,

natomiast więcej na taką zabawkę nie chcę wydawać, jeżeli nie jest to konieczne.

 

Dlatego powiedzcie, czy warto kupić, czy to będzie coś warte:
https://www.banggood.com/Digital-Pitch-Gauge-For-450-RC-Helicopter-Quadcopter-Airplane-p-981144.html?utm_source=googleshopping&utm_medium=cpc_organic&gmcCountry=PL&utm_content=minha&utm_campaign=minha-pl-en-pc&currency=PLN&cur_warehouse=CN&createTmp=1&utm_source=googleshopping&utm_medium=cpc_bgs&utm_content=sxxx&utm_campaign=sxxx-ssc-PL-en-rcparts-0113&ad_id=491293699199&gclid=CjwKCAiAjeSABhAPEiwAqfxURaMYOeeFG7dfeZNjZrq784B72vaYgrxFEBWTmuBYmpW1p4k97wYgkxoC8kYQAvD_BwE

 

Czy przy takim budżecie lepiej pozostać przy manualnym analogowym rozwiązaniu:

https://www.banggood.com/ALZRC-Pitch-Gauge-For-450-500-Helicopter-Blade-p-1279430.html?utm_source=googleshopping&utm_medium=cpc_organic&gmcCountry=PL&utm_content=minha&utm_campaign=minha-pl-en-pc&currency=PLN&cur_warehouse=CN&createTmp=1&utm_source=googleshopping&utm_medium=cpc_bgs&utm_content=sxxx&utm_campaign=sxxx-ssc-PL-en-rcparts-0113&ad_id=491293699199&gclid=CjwKCAiAjeSABhAPEiwAqfxUReFtnXRL0Yt6OaSA4Pejpm4N0b3LQbCfGjD9TTRyvOGw3FzPGzQ2YRoCLrMQAvD_BwE

 

 

Pozdrawiam
Darek

Na początek analogowy kątomierz + poziomiczka wystarczy. Ja tak ustawiałem kąty w 450 i łopaty ładnie wytorowane były. Oczywiście elektroniczny jest lepszy. Odkąd go mam zapomniałem o analogowym. Z części zamiennych... Hmmm koła zębate, podwozie, belka ogonowa, wał główny i szpindel. No i łopaty. Z tych rzeczy które pamiętam że wymieniałem po pierwszych kretach. Na szczęście było ich niewiele. Symulator pomaga w oszczędzaniu kasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.