Skocz do zawartości

Radioking TX18 S


radga

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 rok później...

Kup Lite, bo taniej, a potem dokup Jumper 5IN1. Ja tak zrobiłem i właśnie 5IN1 leci z ali do mnie za jakieś 265 zeta. Na 100% nie wiem czy wszystko zadziała, ale jak sprawdzę to napiszę. Powinien być wypas, czyli większość 2.4GHz oraz 868MHz R9 w jednym radiu za znacznie niższą cenę. Samo radio jest dobrze wykonane i jakbym miał raz jeszcze kupować to kupiłbym takie samo. Pięknie działa i nic się nie dzieje złego. Jak kolega wyżej napisał to jest niskobudżetowa kopia, nie odbiegająca specjalnie jakością od Jumpera T18. Tworzywo nie piszczy, gimbale śmigają dokładnie, OPEN-TX robiłem upgrade z Jumpera T18 kilka tygodni temu i działa wszystko. Więc po co przepłacać. Radioking TX18S nie ma modułu 868MHz, jak na obrazku pierwszym, ale jest mulitumoduł 4IN1 (obrazek drugi, czwarty i piąty). Mnie się nie udało kupić brakującego modułu 915, jak na obrazku trzecim oraz nie działał DSM/DSMX na Lite, więc kupiłem zamiennie cały JP5IN1. Oryginalnie Lite nie ma także 868MHz i bardzo okrojony moduł 2.4GHz, jak na obrazku ostatnim ( tu o tym piszą https://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?3700803-New-OpenTX-Radio!!-Radioking-TX18S-Hall-Sensor-Gimbal-2-4G-OpenTX-Remote-Controller/page14 https://www.banggood.com/RadioKing-TX18S-or-Lite-Hall-Sensor-Gimbals-2_4G-16CH-Multi-protocol-RF-System-OpenTX-Radio-Transmitter-for-RC-Drone-p-1737196.html?cur_warehouse=CN). Jak nie zależy Ci na 868, to TX18S jest bardzo dobrym zakupem. Możesz także kupić TX18S Lite i dokupić moduł JR z 4IN1, np. tu https://www.aliexpress.com/item/32729097734.html?spm=a2g0o.cart.0.0.73b03c00U28cGb&mp=1 za 183 zeta. Oznaczać to będzie trochę zabawy z lutownicą, aby zamienić to co jest na obrazku ostatnim, na to co wylutujesz z tego co kupisz. Sam moduł 4IN1 nie jest już dostępny, ale sprzedawca na ali zarzekał się że za kilka tygodni sprowadzi.

DSCN7907.JPG

DSCN7906.JPG

S7a975b209cd74851a9ba3e9167c6e4084.jpg

15496598416201862500195.jpg

ScreenShot2016-04-05at11.31.13AM.png

JP3IN1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Może komuś ta wiedza się przyda. JP5IN1 działa w Radioking tx18S lite (na razie sprawdzone tylko 2.4GHz). Wystarczy moduł podmienić i przeflaszować nowym wsadem z opentx. Podmieniłem także pigtaile, bo oryginalnie było SMA dla 868MHz (czyli dziura), a dla 2.4GHz wewnętrzna antena. Zamieniłem na dwa RPSMA (bolec w złączu radia), jak na zdjęciu. Będzie można lepszą antenę na 2.4GHz, bo ta co była (płyteczka) to tylko do latania koło nogi.

Przy okazji chyba znalazłem dokładnie ten sam klei, którym producent zabezpiecza złącza na PCB. Oryginalne zabezpieczenie rozpuszcza się w rozpuszczalniku chlorokauczukowym, a ten na zdjęciu jest praktycznie w użyciu i konsystencji po wyschnięciu taki sam.

Dwie anteny są obok siebie. Jedna 868MHz, a druga 2,4GHz. Nie chciałem wiercić w obudowie i to jest chyba najlepsze wyjście. Przy okazji poprawiłem także kable do gimbaali, które są za krótkie od strony złącza nadajnika (bardzo ściągnięte) i trzeba je trochę przesunąć (wyciągnąć), aby miało co pracować (zdjęcie przed i po, chyba wszystkie Radioking tak mają!). Zabezpieczyłem klejem także lutowanie.

Będzie czas to sprawdzę zasięgi na poszczególnych pasmach, ale powinno być znacznie lepiej szczególnie na 2,4GHz (teraz mam antenę 6dbi na 2,4GHz). Zamówiłem także antenę 18dbi na 2,4GHz. Ciekawy jestem ile wyjdzie w km zasięgu, ale to dopiero za miesiąc jak dojdzie.

neopren.jpg

DSCN8156.JPG

g1.jpg

g2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.