Skocz do zawartości

Mrugacz pokładowy czyli jak by to jeszcze skomplikować ?


marek1707

Rekomendowane odpowiedzi

Uff, trochę wody upłynęło. Nie miałem zupełnie czasu więc prace posuwały się bardzo małymi kroczkami ale wreszcie nowy mrugacz wygląda na skończony. Płytka pozostała ta sama ale zamontowałem nowy procesor (tiny84). Dogaduje się ze mną za pomocą liczb dziesiętnych, jak każdy pożądny komputer. Można poprawiać błędnie wpisane polecenia - jest ich teraz dużo więcej. Można kopiować programy między wyjściami no i zrobiłem zachowywanie i ładowanie całego stanu do/z plików na dysku komputera. Mając jeden sterownik można go do woli przekładać między modelami z zupełnie innymi instalacjami oświetlenia. Dodałem nowe tryby tak, by nie trzeba było do sterowania zużywać kanału analogowego i wreszcie starczyło miejsca na obsługę diody alarmowej na dodatkowym wyjściu. Można ją wyciągnąć na kadłub samolotu i obserwować jak błyska, gdy napięcie zasilania spada poniżej zaprogramowanej wartości albo gdy temperatura mrugacza zbyt wzrośnie. Najlepiej gdy zajrzycie do nowej instrukcji użytkownika

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 50
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
No to teraz na koniec napisz jaki jest całkowity koszt tego urzadzenia.

 

Też jestem ciekaw ceny..... już straciłem nadzieję, że mrugacz odżyje. Myślałem , że niepotrzebnie wklejałem przewody do mojego modelu. Chyba jeszcze pamiętasz , że ustawiałem się w kolejce. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 4 miesiące temu...

Pojawily sie nowe diody, ktore wydaje mi sie beda idealne dla zastosowan modelarskich ze wzgledu na wymiary: 3,5x3,5mm. Chodzi mi o Cree XP-C, XP-E, XP-G.

 

Sa dostepne w :

 

http://www.maritex.com.pl/pl/shop/products/ggid/14593

 

mozliwosc zakupu na sztuki i rozsadne ceny.

 

Mam zamiar kupic XP-C.

 

Ktos juz mial z nimi do czynienia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj to stare dzieje, ale chyba była w mrugaczu wbudowana funkcja mrugania ? :) Znaczy oprócz zapalania świateł (lądowania) możesz też (innymi) pomrugać ale fakt, tylko na jeden sposób. Napisz jak sobie to wyobrażasz. Jeśli będzie to fajnie brzmiało, mogę coś w programie wydłubać nowego. Czy dodanie jeszcze kilku progów długości PPM i przyporządkowanie każdej strefie innego programu mrugania danego wyjścia byłoby OK ? Czy bardziej chodzi Ci o zmianę jasności ? Nie bardzo jest miejsce w EEPROMie na powielenie wszystkiego n razy ale kosztem skrócenia programów mrugania - czemu nie ? Czy ktoś wykorzystuje wszystkie 10 kroków ?

 

A tak BTW: zrobiłem projekt mrugacza 8 wyjściowego, 1A ciągłego prądu na każde wyjście, programowane natężenia, krótsze błyski (od 1ms), detekcja uszkodzonych LEDów, "dorosły" radiator dla 8 dużych MOSFETów. No, słowem wszystko, co mi (na razie) przyszło do głowy. Raczej do większych modeli ale za to jak będzie po oczach dawał :) Tutaj wbudowanie nowego pomysłu Marka_Spy - bez problemu.

 

W Niedzielę pierwszy (nie licząc prologu) maraton PolandBike w Serocku :D Start trochę późno, chyba o 12:30 ale będzie fajnie. Czy ktoś się wybiera ?

 

EDIT: Propozycja na weekend w lesie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zkupilem diody XP-C.

diodki mikrusie i jak na moje lapki to niestety za male i delikatne. ciezko te 3,5x3,5mm zlapac do polutowania. w kilku mi niestety odpadly soczewki bo osunely sie w pensecie. bardzo delikatne ale swieca ok. biala ma 100lm przy 350mA. wypala oczy. :rotfl: niestety nie bylo tych diodek mocowanych na plytce i 2 stracilem w testach.

 

jednak poszukam troszke wiekszych gabarytowo, ale do mniejszych modeli w programie tylko mruganie sa zaje....e. do ciaglego swiecenia musi byc radiator :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.