Jump to content

Graupner telemetria


Bubus1940
 Share

Recommended Posts

Mam podłączony moduł General Air Module do wejścia T w odbiorniku GR24. Chciałbym dodatkowo podłączyć telemetrię z Power Box Mercury SRS. Czy jest to możliwe? Jeżeli tak to jak to wszystko podłączyć, żeby wszystko działało?  Mam jeszcze jeden problem. Mianowicie do General Air Module mam podłączony przepływomierz. W menu telemetrii ustawiłem pojemność zbiornika oraz próg zadziałania alertu o niskim stanie paliwa. Nie mogę natomiast ustawić funkcji Voice Trigger, tak żeby po naciśnięciu przełącznika był komunikat głosowy o pozostałej ilości paliwa w zbiorniku - jest tylko komunikat o niskim poziomie paliwa ale tylko po przekroczeniu poziomu który ustawiłem w telemetrii odbiornika. I na koniec jeszcze jedno pytanie. Paliwo to nafta lotnicza i w związku z tym czy muszę coś zmieniać ewentualnie kalibrować?

Screenshot_2021-03-23-10-08-37-268_com.android.chrome.jpg

Screenshot_2021-03-23-10-09-26-794_com.android.chrome.jpg

Link to comment
Share on other sites

W Graupnerze moduły telemetrii łączy się równolegle - tu nie ma żadnego problemu. Jedynie istotne jest aby w systemie był jeden danego typu. Czyli jak masz GAM to powerbox nie powinien działać jeśli zgłasza się jako GAM, ale jeśli zgłasza się jako GEM lub inny moduł to będzie działał.

Sygnały głosowe z telemetrii do przełącznika się wybiera jedynie w menu VOICE TRIGGER - nie mam modułu GAM wiec nie wiem jakie tam sa komunikaty. Może w nowym firmware jest aktualizacja/ Czujniki zawsze warto skalibrować, aby pokazywały rzeczywiste zużycie - chyba ze z grubsza sie zgadza - musisz to sam oszacować (w manualu GAM są propozycje ustawienia do różnych paliw)

Link to comment
Share on other sites

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.