Skocz do zawartości

Graupner telemetria


Bubus1940
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam podłączony moduł General Air Module do wejścia T w odbiorniku GR24. Chciałbym dodatkowo podłączyć telemetrię z Power Box Mercury SRS. Czy jest to możliwe? Jeżeli tak to jak to wszystko podłączyć, żeby wszystko działało?  Mam jeszcze jeden problem. Mianowicie do General Air Module mam podłączony przepływomierz. W menu telemetrii ustawiłem pojemność zbiornika oraz próg zadziałania alertu o niskim stanie paliwa. Nie mogę natomiast ustawić funkcji Voice Trigger, tak żeby po naciśnięciu przełącznika był komunikat głosowy o pozostałej ilości paliwa w zbiorniku - jest tylko komunikat o niskim poziomie paliwa ale tylko po przekroczeniu poziomu który ustawiłem w telemetrii odbiornika. I na koniec jeszcze jedno pytanie. Paliwo to nafta lotnicza i w związku z tym czy muszę coś zmieniać ewentualnie kalibrować?

Screenshot_2021-03-23-10-08-37-268_com.android.chrome.jpg

Screenshot_2021-03-23-10-09-26-794_com.android.chrome.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

W Graupnerze moduły telemetrii łączy się równolegle - tu nie ma żadnego problemu. Jedynie istotne jest aby w systemie był jeden danego typu. Czyli jak masz GAM to powerbox nie powinien działać jeśli zgłasza się jako GAM, ale jeśli zgłasza się jako GEM lub inny moduł to będzie działał.

Sygnały głosowe z telemetrii do przełącznika się wybiera jedynie w menu VOICE TRIGGER - nie mam modułu GAM wiec nie wiem jakie tam sa komunikaty. Może w nowym firmware jest aktualizacja/ Czujniki zawsze warto skalibrować, aby pokazywały rzeczywiste zużycie - chyba ze z grubsza sie zgadza - musisz to sam oszacować (w manualu GAM są propozycje ustawienia do różnych paliw)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.