Jump to content

Fokker D.VII


Pietrek

Recommended Posts

Witam

Rozpocząłem budowę nowego modelu i postaram się dzielić postępami. Wszystko za sprawą Bartka (de-szaa), który użyczył kamerkę internetową. W zamyśle model ma być w miarę lekki, taki slowflyer z drobnym zacięciem makietowym. Plan własny, dorabiany na gorąco :wink: , z którego wynika, że:

- długość kadłuba w granicach 68cm

- rozpiętość górnego płata 84cm

- powierzchnia nośna ~18 dm

Kadłub po większości będzie stanowić balsa i japonka, a skrzydła to.... jeszcze nie wiem. Nie bardzo mam ochotę na konstrukcyjne, bardziej styropian+papier. Ale wszystko w swoim czasie, dotychczas zrobiłem to:

sterylj3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Guest slawekmod

WItam. Ja myślę o Niuporcie 11 od dłuższego czasu -mam dwa 3-fazowe silniki pod duże śmigła,ale jestem w połowie Gilesa -spalinki (muszę go dokończyć) i jakoś nie mogę się zebrać.Z japonką mam przykre doświadczenia ,ponieważ po kilkakrotnym cellonowaniu pościągało mi krawędź natarcia z sosny 5x3 do krawędzi spływu z balsy 7x5 o 1-2 mm.Cellon bardzo napina japonkę i stateczniki z balsy mogą cię poddać tym siłom.

Link to comment
Share on other sites

Guest slawekmod

Fokker -Twój model jest świetny, te stare samoloty mają swój urok.Mam silnik 3-f robiony pod śmigłowiec który pewnie dał by radę takiemu Nieuportowi jak Twój ale ja myślę o czymś w rozpiętości ok 900mm.Mam akku GWS 1300mAh 11.1v i chcę to jakoś zagospodarować :D.Pozatym bark planów na większą rozpiętość.

Link to comment
Share on other sites

Z brakiem planów to nie tragedia jesli powiem, że mój robiłem ....bez planów :lol: Moj jest w skali 1/7 na tej samej zasadzie mozesz wykonać np w skali 1/8 czy 1/9. Jesli interesuje cię to, to mogę podać link do strony oryginału gdzie rozrysowanaq jest kazda cześć nie mowiąc już o przekrojach kadłuba i skrzydeł. na podstawie tej strony stworzyłem mego.

Link to comment
Share on other sites

Guest slawekmod

Byłoby świetnie.Ja powoli przymierzając się do tego tematu pościągałem z netu wszystko co mi wpadło w ręce.Do G-202 doszła mi balsa na skrzydła ale człowiek który miał mi wyciąć żeberka LASEREM jakoś nie daje znać czy cokolwiek zrobił.Zrobiłbym może w miedzyczasie właśnie N 11.Tylko ja pokryłbym go Solarfilmem.Da się malować w trwały sposób Solarmfilm?Japonka może za bardzo pościągać i powyginać konstrukcję.Szkoda pracy.Zdjęcia jednego z silników umieściłem w działe elektryki w temacie P92-ostatnia strona.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.