Skocz do zawartości

Kopalnia Adamów/ Turek/


Rekomendowane odpowiedzi

039.jpg

042.jpg

043.jpg

044.jpg

045.jpg

046.jpg

Kopania  od  kilku  lat  nieczynna  ponieważ  polski  węgiel  TOKSYCZNY....do  elektrowni  w  Turku   sprowadza  się  wegiel  "leczniczy  "   ekologiczny..  od  cioci  Merkel     z  Niemiec  ..podobnie jak  w  Koninie -  Patnów  zasilany  jest  biomasą  z  Afryki  od  wójka  Kunta-Kinte...wot  polityka  charoszaja  ...wydmuch   super  ale  daje  piaskiem  po  oczach   okulary  niezbedne  -ala  gogle...dzis  dmuchało  poteznie...  fotka  przedostatnia  dogodny  zjazd   na  kopalnie..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

latam  na  tych  moich  dziurach    i   czy  te  wiatry  sa płaskie  i warstwowe    skoro  się  wzbijam  "  jak  oko  siega   "    ba    na  siłe   oblecę   mniejszą  dziurę   jak  na  Milinowie    po   obrysie   kopalni   ale  co  tu  narzekać   tak  sie  tu  lata    jak  Bozia   dała....teran   po  kopalni      zdegradowany      na  maxa    najłatwiej   kopalni  ja  zalać   .  W rejonie   kopalni   Kozmin   fotovoltika   GIGANTYCZNYCH  rozmiarów..zabudowyawne   sa  kolosalne   hektary   .obraz      ksiezycowy.   Pozdrawiam  i  zapraszam  janek 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.04.2021 o 06:52, janegab napisał:

latam  na  tych  moich  dziurach    i   czy  te  wiatry  sa płaskie  i warstwowe    skoro  się  wzbijam  "  jak  oko  siega   "    ba    na  siłe   oblecę   mniejszą  dziurę   jak  na  Milinowie    po   obrysie   kopalni   ale  co  tu  narzekać   tak  sie  tu  lata    jak  Bozia   dała....teran   po  kopalni      zdegradowany      na  maxa    najłatwiej   kopalni  ja  zalać   .  W rejonie   kopalni   Kozmin   fotovoltika   GIGANTYCZNYCH  rozmiarów..zabudowyawne   sa  kolosalne   hektary   .obraz      ksiezycowy.   Pozdrawiam  i  zapraszam  janek 

 

Niestety czy chcemy czy nie, jesteśmy w naszym kraju skazani na takie industrialne miejscówki. Nasze Rusko i okolice to głównie kopalnie lub inne obiekty inżynieryjne. W górach wszędzie parki narodowe lub krajobrazowe, inne naturalne zbocza zarastają czy to drzewami czy to domami, a niektóre jak klif w Mechelinkach turystami - i przestają być możliwe do wykorzystania.

 

A nawiązując do Niemców i ich kopalni odkrywkowych... to te nieużywane wyglądają tak jak na zdjęciach - kto znajdzie różnice?

IMG_1697[1].JPG

IMG_1708[1].JPG

IMG_1920[1].JPG

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz  racje  Jureczku     u nas  zbocza  i  latacze  sa nie  zawsze  miło  widziani...byłem  w  Austrii  ...na  miejscówce  były  ławeczki  i  do  nic  przyczepine  SZCZOTKI  DO  OBUWIA   by  sobie  piloci  i  osoby  towarzyszące   sobie    buciki wyczysciły....trawka  zcieta  -dywanik...mijalismy  gospodarstw  ala  wiejskie  to  jak  w  parku....drózki  asfaltowe...ale  cieszyc  się tym  co  jest   Fajne  Rusko  i  pozostałe.  /    a  jaka  wyśmienita  kuchnia   Jurkowa  /  ..skonczył  się  klif w  Mechelinkach  bo  tłumy  przyjezdnych  /  bo  darmowy  pobyt/   obecnie  błoto  po  pas   rozjezdzone  koleiny....Zbiornik  jaki  wiemy   chyba  najlepsze  miejscowki  i  żarcie   z  ciastem    u  Piotra"     Grudziadzkiego..."   /  jak dawno  nie  byłem  w  Unisławiu../   cieszmy  sie  i bawmy  się  tym  co  jest   pozdrawiam .  czekamy  za  zawodami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.