Jump to content

spalony fs-ia6b


Zaakszak
 Share

Recommended Posts

Witam potrzebuje pomocy w rozpoznaniu kondensatora w odbiorniku fly sky fs-ia6b. Ogólnie mój głupi błąd znowu. Gdyby ktoś posiadał i mógł podesłać zdjęcie lub numery kondensatora. Chodzi mi o te maleństwo

InkedIMG20210420152834[385]_LI.jpg

Link to comment
Share on other sites

Pewnie odwrotnie podpiął zasilanie. Wylutować kondensator , podpiąć zasilanie może jeszcze działa. Sprawdzić czy jest napięcie 3,3V. Osobiście bałbym się wsadzić do modelu latającego , tylko łódka  lub  samochodzik.

Link to comment
Share on other sites

O lataniu nie mam mowy. Próbowałem tchnąć trochę elektroniki do Lego Technic i skończyło się na tym że za którymś razem testów podłączyłem baterie plusem do minusa i minusem do sygnału. Wypaliło też kilka serw ale to już inny wątek horroru zwanego życiem

Link to comment
Share on other sites

Odbiornik jest zasilany z pakietu lub BECa który jest wpięty w gniazdo odbiornika - szyna (+) i (-). Z tej szyny są też zasilane serwa i inne układy wpięte w odbiornik. Żadne napięcie zasilające serwa nie wychodzi z odbiornika. W odbiornika jest mała przetwornica impulsowa która daje 5V. Napięcie to zasila stabilizatory liniowe 3,3V do zasilania procesorów i modułu 2,4GHz. 

Link to comment
Share on other sites

Więc oprócz tego kondensatora może być uszkodzony układ U2 czyli co konkretnie to jest, jak mogę to teraz sprawdzić czy jest sprawny  i gdzie to mogę kupić jeśli okaże się uszkodzony.

Link to comment
Share on other sites

Tam siedzi scalak nie pamiętam symbolu zamiennik to MT3608 jego zadanie to w momencie przysiadania napięcia podawanego z BECa podciągnąć do tych 5V.

Bez tego scalaka w momencie kiedy odbiornik był zasilany prawidłowo (5V) to działał prawidłowo.

Link to comment
Share on other sites

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.