Skocz do zawartości

Holownik Wilga


Bubus1940
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Moje rozważania  są czysto teoretyczne mam holownik i szybowca 5m nie da się tego samemu obsłużyć albo jedno albo przemarsz wojsk . i tak w tych rozważaniach mam takie wyniki linka wędkarska jest jest cienka https://bolw.pl/pl/p/Linka-przyponowa-na-suma-MadCatCat-Cable-1%2C35mm-160kg-10m/38269?gclid=Cj0KCQjw1a6EBhC0ARIsAOiTkrFdkxwtKbhl24n5jgkYMkLFfw9pWRH7DN7AOIIS7h6VEgWlwdXrQhMaAk_FEALw_wcB

wiec opory małe szczególnie w zakrętach z lotką na końcu fajnie leci podczas lądowania  nie lata na boki bo małe opory porównując do oporu lotki która je wyciąga do lini prostej. w zaczepie holownika musi mieć założoną grubszą i sztywniejszą koszulkę. Natomiast podczas urwania prędzej wyrwie zaczep lub uszkodzi holownik . Co na te moje wypociny powiedzą praktycy. Temat mnie interesuje choć nie prędko pociągnę sam model szybowca.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.04.2021 o 17:29, elpazo napisał:

Dziękuje Łukasz za tą informację i jeszcze jedno pytanie czy wytrzymałość linki musi być ponad 100kg dla modelu 8kg.

 mam linkę wędkarską na suma 80kg na zerwanie wedle producenta na to trzeba patrzyć przez palce ale mimo wszystko to bardzo silne linki. Japońskie Dynema. Ryzykować ??????

Na którymś forum zagranicznym czytałem ze używają plecionkę przyponową 150kg dla modeli do 25kg.

 

Zrobię wózek z długim tyłem ściętym na długi klin aby się ześlizgnął SW w razie zahaczenia, i rozstaw osi się wydłuży. dzięki za informacje.

 

Największa siła to ruszyć zestaw na ziemii ;) to nie hole F3B czy F3J gdzie żyłka musiała mieć 120 kg wytrzymałości.

Holujemy się na lince 5mm z Castoramy lub Lidla i wg opisu są to linki o zrywalnosci 50 do 100 kg - nigdy sie taka nie urwała nawet przy szybowcach 12 kg ...

Linki są trochę elastyczne co kompensuje szarpanie na holu jednak nie jest to guma która się nie sprawdza wmontowana w hol.

Poza tym nic więcej typu karabinki krętliki itd. Na 20 metrach można kręcić beczki na holu swobodnie - przetestowane ;)

Do stablilizacji końca holu albo lotka albo tasiemka materiałowa.

Przy holowniku warto dołożyć z 1,5-2 m pianki izolacyjnej na linke tak by zwiększyć średnicę by się nie wklinowała w stery i jednocześnie " nie drapie" modelu .

Bezpiecznik z żyłki ok. 1,2 mm prędzej się urywa co jest czasem wskazane jak się hol owinie w sposób niekontrolowany .

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
W dniu 25.04.2021 o 21:26, Bubus1940 napisał:

Jestem na etapie budowy modelu Wilga 3,2m Do napędu będzie służył Valach 120 boxer. Proszę o udzielenie odpowiedzi właścicieli holowników na następujące pytanie. Jaki model szybowca (waga)  będzie można ciągnąć takim modelem?

Jak tam Wilga udało się ją ulotnić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.