Skocz do zawartości

Pinezka


Ramzes18

Rekomendowane odpowiedzi

Super modelik wyszedł i lata zacnie. Pogratulować udanej konstrukcji i napęd ogona też sprytny ma maksa. Też by mi się taki przydał na zbocze gdy wieje 1-2m/s bo moje latają dopiero od 4m/s. Choć wiem że jego żywioł to dlg.

 

Mi sie podoba też w nim jego wymiar bo 1,5m za duży , a taki bierzesz do fury w całości czy na rower , wyciągasz i po 30sek od wyjecia jesteś w powietrzu. Dla mnie to ogromna zaleta i dlatego tak lubię swoje zuni 1,2m a dla niego spora konkurencja ;-)

 

Ile taki płacik będzie kosztował coś już wiadomo? Ile ma powierzchni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też by mi się taki przydał na zbocze gdy wieje 1-2m/s bo moje latają dopiero od 4m/s

kurcze z tego co kojarze (z forum) to ma Pan modeliki właśnie podchodzące pod DLG i tego pokroju, potrzebują one aż takiego wiatru? takie modele czy takie zbocze słabe? u nas spokojnie na większości zboczy lata się od 2m/s modelami powyżej 2kg i to głównie modele F3F, więc nie jakieś thermiki ... nawet makietami powyżej 5kg przy takim wietrze da się często zabrać i wozić się do woli :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba mi panować. Dla mnie każdy z tego forum jest moim Kolegom (mam nadziej że nikogo nie uraziłem bo nie chodzi mi o kolegę z piaskownicy tylko o brać modelarską) i proszę się tak zwracać przynajmniej do mnie.

 

Otóż moje zuni dlg waży już 360g i ma obc. 24g/dm2. Profil jest tak zmasakrowany klejeniem, że jego właściwości sporo odbiegają od oryginału i dlatego lata od 4m/s ;-)

 

Zgodzę się , że laminatowy model f3f za 1000e może latać przy 2m/s bo sam to widziałem na klifie. Na klifie jednak jest tak ładny wydmuch że latało też moje zuni przy 2m/s. Ja mam u siebie górki od 20m do 60m i nie ma stałego wiatru i podejrzewam że tu i rasowe f3f by nie dało rady przy 2m/s.

 

Dlatego przy takim wietrze na takim zboczu jak mam ratuje sytuację małe obc. powierzchni , a tak modelik jak powyżej 1,3m to właśnie moje marzenie na lekki wiaterek bo dało by rade na 100%.

 

W górach panują inne warunki , noszenia są mocniejsze i duszenia też. U nas jest inaczej i rzucając nawet f3f przy 2m/s masz jak w banku, że idziesz po model na dół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak, w modelach z formy rewelacyjne jest to, że profil jest rewelacyjny :P gdyby tak mieć model o rozpiętości 1.8m a doskonałości laminatowej F3-jotki 3.3m :faja: idealne na małe zbocza i słabe warunki... dodatkowo można wysoko rzucić i bawić się i bawić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.