Skocz do zawartości

Pinezka


Ramzes18

Rekomendowane odpowiedzi

Dzieki Grzesiu, dzieki :)

 

no, do rzeczy:

Pinezke zaprojektowalem jako kompaktowy DLG, do nauki rzutow, lub luznego latania.

Dodatkowo chcialem sprawdzic jak wyjdzie takie malowanie, oraz giecie skrzydel. Wyszlo to slicznie :)

Jesli Pinezka bedzie latac, tak jak mowia wykresy to dorobi sie forme na kadlub i moze nawet jakas mala serie sie wyprodukuje :)

 

poki co do testow zaprzegne kadlub od Bobolinka (tylko ciezka cholera jest...).

Jak na razie skrzydelka waza 75g,a rozpietosci maja 1,3m.

nastepne fotki byc moze jutro :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krzysiek w, To było trochę inaczej robione, najpierw było gięty sam rdzeń.

Dźwigar był klejony przed laminowaniem, z tego względu by to wszystko usztywnić i złapał on krzywiznę. Później dopiero laminowanie. Można by to było wyginać w worku, ale musiał byś mieć wygięty negatyw i podparty na całej długości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posuwają, posuwają :)

 

Na fotkach, dorobione już jest mocowanie skrzydła i widać jaki to kadłubik będzie zastosowany (troszkę poobijany, ale dwa razy po skrzydła w glebę to nie przelewki :P ).

 

Poza tym dzisiaj wyciąłem stateczniki na CNC, zalaminowałem łączenie połówek i polakierowałem folię na stateczniki.

 

Oblot przewiduję na sobotę :)

 

 

ps. To Ramzes nie kończy swoich modeli, ja idę do przodu :P (no może, poza projektem Apogee, ale to sobie czasem poleruje wieczorkami formę, a zdjęcia wstawię jak mi aparat oddadzą).

 

ps2. Czy te skrzydełka nie są słodziutkie? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chorobliwie krótki kadłub :/

 

Nie da się ukryć niestety...

Takie są efekt stosowania tego co się ma pod ręką...

 

Z tego też powodu wyszły mi tak olbrzymie stateczniki (wielkość jak z SGII).

Zobaczymy co to będzie, ja tam jestem optymistą :)

 

EDIT: Właśnie skończyłem Pinezkę :)

Zastosowałem ciekawy napęd sterów, rano pokażę fotki :)

 

EDIT2:

I tak wczesnym rankiem pokazuje fotkę napędu sterów:

sterkitr8.jpg

 

Idea tego rozwiązania jest podobna jak w patencie z Aspiryny (tzn. linka i sprężynka).

Z tym, że tutaj zamiast sprężynki jest kawałek gumy modelarskiej, którymi spiąłem wysokość z kierunkiem (i w ten sposób pozbawiłem się problemu mocowania gumy do kadłuba). Trochę się bałem, że zrobi mi się mechaniczny mikser wysokości z kierunkiem, ale linka jest na tyle nierozciągliwa, że nie ma tego problemu (chociaż tarcie gumy o rurkę, też tu pomaga zapewne).

Jeśli nie będę łapał flatteru przy rzucie, to w końcu skończy się wydawanie większej ilości pieniędzy na mikrobowdeny, niż na materiały na model :jupi: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.