Jump to content

Zlin 50


mar_io
 Share

Recommended Posts

Witajcie,

Poszukuję planów Zlina 50, rozpiętość ok 2m, mogą być do przeskalowania. Najlepiej sprawdzonych, może ktoś wykonywał taki model i mu zostały. Zliny, gotowe kit'y mają czasami przeskalowane kadłuby względem skrzydeł. Stąd chętnie porozmawiałbym z kimś, kto taki model popełnił i może się wypowiedzieć. Silnik oczywiście pod małą benzynę.

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję bardzo. Bardzo mi to pomoże. Chcę spróbować przeskalować takie plany, w szczególności pod wycięcie rdzeni skrzydeł i statecznika poziomego. Zobaczymy co z tego wyjdzie.

Link to comment
Share on other sites

W dniu 23.05.2021 o 16:25, dziobak napisał:

Rozpiętość to 1770mm

zlin_z50l.pdf 2 MB · 26 pobrań

Władek, mam pytanie czy Ty zrobiłeś w tej rozpiętości tego Zlina? Trochę miałem czas aby to przeskalować i zastanowić się nad tym i chciałem zapytać czy jeśli go zrobiłeś to wzmacniałeś jakoś specjalnie skrzydła? chciałem go najpierw zrobić pod rdzeń styro, jednak zastanawiam się nad tradycyjną konstrukcją ewentualnie z grubszymi kesonami i może dołożeniem listem węglowych. Myślę o jakiejś małej makiecie pod benzynę i tradycyjna konstrukcja bardziej by mi podeszła. Plany są wystarczające i fajnie opracowane.

Link to comment
Share on other sites

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.