Jump to content

Graupner MX12. Zamiana modułu wcz z 35MHz na 2,4GHz z TG9x


jacekplacek
 Share

Recommended Posts

Graupner MX12. Zamiana modułu wcz  z 35MHz na 2,4GHz z TG9x.

Mam pytanie jak opisane są piny wtyczki która podłączona jest do modułu wcz. Wtyczka jest 3 pinowa i z jednej strony ma kabel czerwony, ale oba pozostałe są białe, no i nie jestem w stanie odczytać, który jest z masą, a który jest z sygnałem PPM.

Link to comment
Share on other sites

Patrząc od strony nadajnika masą jest ten, który jest na minusie zasilania. Patrząc od strony modułu w.cz. masą jest ten, który jest metalicznie połączony z oplotem (ekranem) przewodu antenowego. Stwierdzisz to omomierzem.

Link to comment
Share on other sites

moduł to ta brązowa płytka na środku nadajnika, a mała biała wtyczka zasilania i sygnału PPM, widoczna jest u góry wchodzą do niej trzy kabelki jeden czerwony i dwa białe (ta wtyczka jest obok elementu w kształcie  czerwonego kółka)

 

 

IMG_20160827_120623.jpg

Link to comment
Share on other sites

No tak dałem plamę. Przewód antenowy dla 35MHz nie jest ekranowany więc patrząc od strony modułu minusem będzie ten pin który połączony jest z obudową ekranującą filtrów. Sprawdź omomierzem. Jeden koniec omomierza na obudowę ekranującą któregokolwiek z trzech filtrów a drugi na jeden biały przewód potem na drugi. Lub jak pisałem wcześniej  jeden koniec omomierza do minusa zasilania a drugi do jednego białego potem do drugiego. Oczywiście przed pomiarami odepnij akumulator zasilający nadajnik

Link to comment
Share on other sites

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.