Skocz do zawartości

Graupner MX12. Zamiana modułu wcz z 35MHz na 2,4GHz z TG9x


jacekplacek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Graupner MX12. Zamiana modułu wcz  z 35MHz na 2,4GHz z TG9x.

Mam pytanie jak opisane są piny wtyczki która podłączona jest do modułu wcz. Wtyczka jest 3 pinowa i z jednej strony ma kabel czerwony, ale oba pozostałe są białe, no i nie jestem w stanie odczytać, który jest z masą, a który jest z sygnałem PPM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

moduł to ta brązowa płytka na środku nadajnika, a mała biała wtyczka zasilania i sygnału PPM, widoczna jest u góry wchodzą do niej trzy kabelki jeden czerwony i dwa białe (ta wtyczka jest obok elementu w kształcie  czerwonego kółka)

 

 

IMG_20160827_120623.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak dałem plamę. Przewód antenowy dla 35MHz nie jest ekranowany więc patrząc od strony modułu minusem będzie ten pin który połączony jest z obudową ekranującą filtrów. Sprawdź omomierzem. Jeden koniec omomierza na obudowę ekranującą któregokolwiek z trzech filtrów a drugi na jeden biały przewód potem na drugi. Lub jak pisałem wcześniej  jeden koniec omomierza do minusa zasilania a drugi do jednego białego potem do drugiego. Oczywiście przed pomiarami odepnij akumulator zasilający nadajnik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.