Skocz do zawartości

Czy ktoś budował już model Elektron RC ?


Tofik

Rekomendowane odpowiedzi

Dokładnie Kamil jak TOFIK założy silnik os max 10 la to będzie dobrze nie musi wcale latać na całym gwizdku wystarczy pół mocy silnika.

Ja zrobiłem taki modelik na 1,5 ccm 3 silniczek na pół gwizdka podczas lotu latał rewelacyjnie .Na pełnych obrotach był też szybki .

 

pa020004wk6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Taki model (plan Paweł B) Budowałem jakieś 37 lat temu.Na silniku i radiu nigdy nie poleciał ( wtedy to były RARYTASY) ,aczkolwiek kilkanaście lotów odbył – zbocze.W locie swobodnym był stabilny, nigdy nie zaliczył kreta. Poległ w piwnicy, stał pod pulką z przetworami, która pękła.

Model przeznaczony pod RC, ale tyko ster kierunku. Należy zmienić statecznik poziomy –dołożyć ster wysokości. Skrzydło –proponuję wykonać o obrysie prostokątnym( wszystkie profile takie same).Jeżeli będziesz budował lotki to prawdopodobnie trzeba będzie zmniejszyć kąt wzniosu skrzydła.

Jakieś 5lat temu to wykonałem model z depronu właśnie z tych planów. Latał wyśmienicie

To był elektryk - bez lotek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

to jest opis do neutrona, a nie elektrona. Jak wiadomo z lekcji fizyki, trochę się one różnią (m.in. masą- neutron jest 1840x cięższy i ładunkiem).

 

Ale ja takiego neutrona miałem, i nim się jakoś tam uczyłem latać, chociaż różnie to wychodziło, jakby kto pytał mogę się podzielić doświadczeniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem elektrona z tych planow na MVVS-a 1,5 diesla.Latal ladnie tylko przy robieniu korkociagu mial sklonnosci do plaskich,A bez lotek i dobrego rc motora swiety boze nie pomoze.Proponuje dac ŚC bardziej przednie 25-30% max

Proponuje ten model:

dsc02611nk1.jpg

w800.png

 

A tu filmik:

http://video.google.pl/videoplay?docid=-7135862328983840719

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam Neutrona – przeszedł na emeryturę i leżakuje w garażu.

Zmieniłem profil skrzydła na symetryczny (Junkowski?) całe kryte balsą 1mm i papier „Koreanka” + nitrocellon.

Silnik OS 025 (4ccm) + zbiornik 170 ml. Spory ciężarek na ogonie.

Waga bez paliwa 1800g. Model lubił latać szybko. Więcej info w miarę potrzeb.

 

 

Edit 23.01.09:

Kamil6593 - Rozpiętość 1250mm,cięciwa 215mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.