Jump to content

Przyszłość także w modelarstwie?


RomanJ4
 Share

Recommended Posts

Akumulator sodowo-jonowy – czy to jest przełom w elektromobilności?

Cytat

Dużą zaletą akumulatorów sodowo-jonowych jest ich stabilność termiczna. Zgodnie z doniesieniami największego producenta baterii na świecie bateria ma nawet w temperaturze minus 20 stopni Celsjusza 90 proc. pojemności. Moc ładowania nie spada tak mocno jak w akumulatorach litowo-jonowych. W stacji szybkiego ładowania akumulator sodowo-jonowy można naładować w 80 proc. w ciągu 15 minut.

https://www.auto-swiat.pl/wiadomosci/aktualnosci/akumulator-sodowo-jonowy-catl-czy-doprowadzi-do-przelomu-w-zasilaniu-aut/m5v5erl

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Z lekkim opóźnieniem , ale wczytałem się w powyższy materiał . Zapowiada się dość ciekawie , o ile jakieś "korpo" nie przyblokuje rozwoju w tym kierunku . Nie zawsze dobre , jest oczekiwane :( , mamy tego kilka przypadków . 

Dla spalinek coraz trudniej znaleźć miejsce , a mieszkańcy zgłaszają przeszkadzający przeważnie w weekendy hałas . Łatwiej i zdrowiej jest dać dziecku smartfona w rękę , niż zainteresować np. modelarstwem . Więc lepsze i tańsze pakiety by pomogły w zabawie i oszczędziły kieszeń :) . Niestety na to jeszcze nawet przy sprzyjających wiatrach przyjdzie nam poczekać .

Miło , że wrzuciłeś ten materiał . Pozdrawiam , Mirek

Link to comment
Share on other sites

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.