Skocz do zawartości

[p] plany cessna 120


Fred

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie. Poszukuję planów cessny, ponieważ ściągnąłem plany z internetu i chciałem je powiększyć. Były w formacie A4... jak mi koleś powiedział, że będzie to kosztowało około 200 zł i będzie niewyraźne to mnie załamał...

 

Jeśli ktoś posiada plany do tego modelu byłbym wdzięczny. Oczywiście zapłacę za ksero i wysyłkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zajrzyj do tematu o programach dla modelarzy. była tam program do drukowania na planów na dowolnej liczbie kartek A4. Posteriza czy jakoś tak. Tyle, że dokładniej nie dobierzesz skali. Ale np 4 kartki i masz po złożeniu A2... To już chyba będzie wyraźne.

Swoją drogą to chyba gość w tym Ksero mocno przegiął. 200zł, za przeskalowanie kopii?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te plany są na profili, ale plik DXF jest uszkodzony. Autocad go nie otwiera, ale ZWCAD i owszem. Są to plany modelu rozp. 745mm pod napęd gumowy, więc dla rozpiętości do 1100 można je chamsko przeskalować, dla większej wymagać będą przekonstruowania (rozstawy żeber, pola kratownicy etc).

Wizualnie model podobny do 150.

Nie wiem co z wiernością tych planów, bo nigdzie w śmietniku nie znalazłem 3 view czyli zwyczajnych rzutów samolotu. Na potrzeby półmakiety powinny się nadawać.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale ja już ten plik naprawiłem ZWCADem, a nawet wydrukowałem, jakby kto chciał to proszę na PW wyślę plik dxf albo dwg czy pdf gotowe do wydruku. Oryginalne plany są na 745mm rozpiętości, z tego by wyszedł ładny elektryk na jakieś 120cm rozp bez zmiany konstrukcji

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.