Skocz do zawartości

Puzzel 1600 z forumowego projektu


darek.3333

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 93
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

To sobie kiedyś tak zrób i rozbierz później silnik i popatrz na panewkę w korbie,doznasz szoku.

Prawidłowy cykl docierania opisał Kakabe,ja dodam od siebie że należy bezwzględnie wyrzucić świecę na której był docierany silnik i po docieraniu zamontować nową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie i szczegółowo opisany proces docierania jest w tej instrukcji. A specjalnie rozbierać niczego nie muszę, i nic takiego w moich silnikach nie zauważyłem.

 

OS MAX też każe niszczyć silnik:

1) Start the engine and, with the throttle fully open,

open the needle-valve an extra half turn (180°)

from the optimum setting. This will produce a rich

mixture that will result in cooler running. Allow the

engine to run out a full tank on the ground. (Avoid

dusty surroundings.)

 

ciekawego dlaczego? Nie zna się?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skończmy ten temat bo jest OT.Przeczytaj sobie np.instrukcję Kyosho,Traxxas i dotrzyj tak silnik a zobaczysz co się stanie.Bardzo lubię wymieniać takie silniki u klientów :rotfl: ale za to zaoszczędził parę groszy na profesjonalnym dotarciu :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W.W instukcja

 

3. Uruchom ponownie silnik i nastaw zawór iglicowy w punkcie w którym silnik przechodzi od pracy „czterosuwowej” do „dwusuwowej”. Wykonaj trzy lub cztery loty unikając następujących po sobie lotów dziobem do góry.

 

a jak się lata tylko dziobem na dół ?

Panowie. Skończmy ,temat jest o budowie Puzzla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak się lata tylko dziobem na dół ?

 

Chyba Pan nie rozumie... Jak leci się ------ to jest chyba lot normalny (poziomy) a jak się leci w górę(, żeby potem lecieć w dół w korkociągu ...) to jest lot dziobem do góry Chyba to jest jasne...

 

EDIT: Dowód

pod koniec filmiku jest lot dziobem do góry
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OT się zrobił niestety ale to już norma na forum. Kakabe pisał iż po tym co zrobił Darek będzie musiał silnik rozebrać, umyć i w zasadzie docierać od nowa. Moim celem było przekazanie że Darek nic złego nie uczynił, postąpił zgodnie z instrukcją silnika i nie ma się o co martwić. Kakabe niestety wyedytował swoją wypowiedź usuwając wszystkie te swoje spostrzeżenia a dyskusja ... została.

 

Tak się nie robi, to już było wielokrotnie omawiane na forum.

 

Przy docieraniu silnika w locie unika się lotów pionowych do góry ze względu na zubażanie mieszanki w takim locie (trwające docieranie), nie lata się dziobem do dołu na full gazie - to chyba logiczne.

F-150 przejrzałem instrukcję Kyosho oczywiście silników lotniczych i co mnie zdziwiło nie ma tam NIC na temat docierania :shock: za to ładnie pokazują jak reguluje się silnik. Instrukcji silników samochodowych nie czytałem bowiem świadomy jestem istotnych różnic pomiędzy tymi silnikami. Proces docierania modelarskiego silnika samochodowego będzie rzeczywiście odbiegał o tego omawianego dla silników lotniczych. Kluczowa przecież jest konstrukcja głowicy i zdolność odbierania przez nią ciepła. Silnik lotniczy na stanowisku musi pracować z mocno otwartą iglicą mieszanki by wspomóc chłodzenie silnika paliwem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przeczytanych tematach nt docierania było takie zdanie , że każdy ma swój sposób docierania (czasami bardzo odmienny) i każdy jest z niego zadowolony. Wniosek był taki , że te silniki są bardzo tolerancyjne i znoszą te eksperymenty ze stoickim spokojem. Ja musiałem coś wybrać więc wybrałem to co wydawało się logiczne i zgodne z instrukcją (poza tym , że nie użyłem nitro ale to chyba nie grzech przy docieraniu). Aby pójść na kompromis to wylatam jeszcze ze dwa zbiorniki (jeśli mi się uda oblatać Puzzla) na tym paliwie z rycyną a potem wymieszam resztę tego paliwa z tym Sport 5 i będę miał i rycynę i syntetyk i nitro tak z 3%. A na razie wykręciłem świecę . wlałem do cylindra i gaźnika troszeczkę after run i pokręciłem a następnie zakręciłęm świecę (wywalę ją ale na razie aby zatkać otwór). Z zewnątrz popśikałem środkiem do czyszczenia silników. Silnik ładnie się obraca bez żadnych oporów i ma niezłą kompresję. Nie zamierzam go rozbierać i wracam do prac przy Puzzlu... może niebawem zacznę oklejać folią ale najpierw dopasowanie serw i napędów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdzie wczesniej nic nie było o świecy po docieraniu. A poza tym jak silnik przestanie zapalać to się ją wymieni. Niby jak ona ma źle wpływać na silnik, że brała udział w docieraniu? :shock:

 

Znalazłem w aparaturze malutki przycisk THR cut. Tylko nie wiem jak to działa. Cofa zupełnie serwo gazu i zamyka całkowicie przepustnicę? Tylko od jakiego poziomu lekko otwartej przepustnicy przy wolnych obrotach? Czy tą pozycję wolnych obrotów ustawia się trymerem gazu?

 

EDIT - Specjalnie dziś obejrzałem świecę i wygląda całkiem ładnie. Niczego niepokojącego nie było w spirali, ale może się mylę....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem w aparaturze malutki przycisk THR cut. Tylko nie wiem jak to działa.

 

zależy od aparatury. W niektórych jest tak że cofa o "długość" trymera, a w niektórych ustawia się w menu punkt cofania niezależnie od trymera. Najlepiej ci pomoże instrukcja lub test na żywym organizmie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co piszę o świecy to z własnej autopsji,docieram silniki klientom i serwisuję modele m.in.

mistrza polski w klasie IC-8 buggy Maćka Dżwigaja,mojego syna 9 miejsce po pierwszym sezonie w klasie IC-8 truggy.

To jest ten przycisk,dokładnie domyka przepustnicę na zero.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

THR cut ustawia się w menu aparatury. Należy poszukać, skorzystać z instrukcji.

 

THR cut przypisane jest do kanału gazu, naciśnięcie przycisku powoduje wychylenie serwa w jedną ze stron o daną wartość. Wartość, kierunek wychylenia ustawia się w menu aparatury. Niech Cię nie zdziwi fakt iż mimo maksymalnego ustawienia wychylenia serwo po wciśnięciu przycisku wychyla się nieznacznie :) To i tak wystarczy. Musisz pamiętać także aby zamocować tak cięgno gazu aby serwo mogło całkowicie zamknąć i otworzyć przepustnicę! Minimalne obroty (delikatnie otwarta przepustnica) ustawiasz korzystając z EPA. Kompletnie przepustnica będzie się domykać po wciśnięciu przycisku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.