Skocz do zawartości

Helikopter z kamerą


djmix

Rekomendowane odpowiedzi

Witam zamierzam kupić helikopter do którego zamierzam podłączyć kamerę bezprzewodową z nadajnikiem. I mam problem jaki helikopter kupić aby udźwigną ciężar kamery z nadajnikiem, po drugie jak zwiększyć zasięg helikoptera i kamery tak do 3-5 km lub więcej oczywiście transmisja z kamery na żywo pomocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zajrzyj najpierw do powitalni i powiedz że masz jakieś doświadczenie modelarskie ;] A dopiero potem zadawaj pytania takiego typu... :?

 

EDIT.

Może coś takiego? :)

 

http://www.defencetalk.com/pictures/data/3080/Mil%20Mi%2028%20Havoc.JPG

Tutaj masz pewien zapas mocy, no i możesz założyć kamerkę na obrotnicę 3D.

 

EDIT 2:

 

Już sie nie wstydze :D mam poparcie ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz większość odpowiedzi na nanurtujące cię pytania:

http://pfmrc.eu/viewtopic.php?t=12348

http://pfmrc.eu/viewtopic.php?t=12583

A poza tym nieźle dowaliłeś z tym 3-5 km na heli. Latanie osoby początkującej modelem śmigłowca w goglach to mogłaby być ciężka sprawa, chyba, że zamontowałbyś jakiś układ autonomiki lotu. Projekt pewnie byłby możliwy do realizacji ale kosztem kilkudziesięciu tysięcy złotych i ogromnej ilości czasu.

Wygląda to mniej więcej tak:

http://www.helicamsolutions.com/ - ale w tym tanim rozwiązaniu zasięgu 3-5 km nie dałoby się osiągnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do doświadczenia w lataniu to mam ale chodzi mi żebyście podali jakiś konkretny model myślałem o dwusilnikowym heli i zamierzam do niego podłączyć dwie kamery z których obraz bezpośrednio trafi do laptopa, po drugie zamierzam nim latać na duże odległości 3-5 km przez co zwiększe jego źródło zasilania, dwie kamery które zamontuje będż widzieć równiesz w podczerwieni i normalnie. Wyposarze go równiesz w nadajnik GPS dzięki czemu będe widział na mapie gdzie dokładnie jestem. Więc podsumowując najwarzniejsze jest dla mnie zwiększenie zasięgu latania nim oraz zwiększenie zasięgu przekazu Video i Audio.

Podsumowując chcę stworzyć Heli Szpieg więc liczę na waszą pomoc w dobraniu odpowiedniego sprzętu a i środki na to wszystko oczywiście mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że powinieneś zacząć od uzupełnienia profilu, przedstawienia się, a przede wszystkim od czytania.

 

djmix

Dołączył: Wczoraj 14:19

Ostatnia wizyta: Dzisiaj 16:27 (Minut: 4)

Wizyt: 3 Łączny czas wizyt Minut: 13

Postów: 2, tematów: 1, załączników: 0, ankiet: 0

 

Jak narazie 13 minut to trochę za mało...

Poczytaj też tu http://rc-cam.info/index.php

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurna, co Wy chcecie od chłopaka. To forum modelarskie a savoir vivrowskie. Pyta konkretnie to odpowiadajcie, jeśli nic nie wiecie, to bez sensu nabijacie sobie ilość postów.

 

Djmix, z zasięgiem nie poszalejesz, 2,4 ghz ma mniejszy od standardowych 25 mhz, a te ostatnie to max koło 1,5 km. Musiałbyś wykombinować jakis wzmacniacz sygnału w nadajniku, co jednak spowodowałoby, że nie byłby on legalny w użyciu. Ale ciekawie kombinujesz, czekam co Ci z tego wyjdzie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jednak przychylam się do zastrzeżeń kolegów, mógłbyś napisać parę słów o sobie. Przede wszystkim jakim helikopterem już latałeś i co potrafisz, oraz jakie masz na to wszystko środki finansowe?

Innymi słowy, jak nie latasz minimum rok, to ta dyskusja nie ma sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurna, co Wy chcecie od chłopaka. To forum modelarskie a savoir vivrowskie. Pyta konkretnie to odpowiadajcie, jeśli nic nie wiecie, to bez sensu nabijacie sobie ilość postów.

 

Jeśli każdy, po spędzeniu na forum 13 minut, będzie zakładał nowy temat to, z forum zrobi się śmietnik. Moim zdaniem najpierw warto poczytać trochę, bo odpowiedzi na wiele z tych pytań na forum już są. Jak to jest konkretnie zadane pytanie (bez podania wszelkich szczegułów dotyczących rodzaju platformy i elektroniki) to ja już nie mam więcej pytań :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiscie mysle ze steroanie helikopterem,niewidzac modelu i w roznych warunkach moze byc nielada wyzwaniem.Napewno potrzeba do tego ogromnego doswiadczenia a i funduszy poniewaz nawet najlepszym moga sie zdazyc wypadki a w takiej sytuacji(heli na 3-5km rc) to bardzo zawyza prawdopodobienstwo wypadku ;] Moze pomysl o samolocie rc?na pewno latwiej sie steruje no i jest kilka osob na forum ktore maja pewne doswiadczenie w tym rodzaju latania.Jest u nas na forum nawet specjalny dzial: O tutaj Poczytaj a na pewno znajdziesz duzo informacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witamy Djmix

 

mam cos specjalnie na takie potrzeby jak opisałeś

w pelni autonomiczna jednostka.. mysle ze nawet nie bedziesz musial uczyc sie latać

z podglądem i przelot mozna zaprogramować łącznie z lądowaniem

sprzęt produkuje YAMAHA we wspólpracy z Hirobo

dobrze ze masz fundusze bo taki śmiglak programowany gps to koszt okolo 1 mln $ :rotfl: spiesz sie bo $ idzie w góre

 

http://www.imaginationinc.net/MainPages/Subpage/flyinginventions/RMAX.htm

 

642-4278_IMG.JPG

642-4280_IMG.JPG

 

http://pl.youtube.com/watch?v=YMkD-e77u_k

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę przesadziłeś kase jaką obecnie posiadam to 10000 zł teraz latam Apache AH-64 a jeszcze wcześniej samolotem Dingo ARF wszystko kupowałem gotowe i nie interesowały mnie żadne przeróbki dlatego dopiero teraz zaczełem pisać na forum ponieważ nie mam doświadczenia w przerabianiu i ulepszaniu modeli dlatego piszę do was chciałem żebyście mi pomogli wybrać model bo Apache jest za mały ażeby udźwignąć cały ciężar kamery nadajniki itp. potrzebuje konkretnych wskazówek i nie mam czasu na szukanie po forach a tu jakieś .... na mnie naskakują więc jak pomożecie mi w dobraniu sprzęty czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z dobraniem sprzetu niema raczej problemu ale czy nie skzoda pieniedzy na 15sec lotu?Nikt na ciebie nie naskakuje,a jak nie masz czasu zeby poczytac forum to sobie lepiej odpusc"powazne"modelarstwo gdyz ten sport/hobby wymaga zaangazowania jak i czasu..

 

A sprzet to pewnie jakis spalinowy helik ale o to to juz do bardziej doswiadczonych odemnie :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli latasz APACHe 64 to nadal nie wiesz nic o lataniu tybardziej lataniu FPV

apache-ah-64-longbow-hel_1869.jpg

 

przecież to zabawka do tego sama wisi

 

jesli brakuje ci czasu na grzebaniu po forach(raczej zagranicznych) to tymbardziej braknie ci go na taki projekt

braknie ci też kasy bo w 10000pln to moze zmiescisz sie z gołym systemem GPS np CARVEX kosztuje jakies 6000funtów brytyjskich inne od 5000euro+gps a gdzie reszta smiglowiec osprzęt kamery itp.. jak miałem 12 lat też mi się wydawało ze wszystko da sie zrobić a 10tys to góra szmalu

 

i na koniec- nie znam nikogo kto zbudowałby smiglaka i latał nim 4km od siebie (no moze oprócz tej YAMAHY)

może będziesz pierwszy ale wykup dobre ubezpieczenie :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HANS, Masz dokladnie racje..A zeszta kto sie zalozy ze to kolejny post typu:

 

"Chcialbym zbudowac samolot najlepiej F16 i do niego koniecznie lotniskowiec i lebum mUgl plywac i latac strzelac i sie bawic" :roll: :twisted:

 

djmix, Mio by bylo jakbys uzupelnil profil o wiek i avatar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na naszym forum:

 

http://rc-cam.info/index.php

 

chłopaki już latają śmigłowcami FPV - czyli bez konieczności ich widoczności, więc nie jest to niemożliwe, ani ekstremalnie drogie.

 

Problem jednak nasuwa mi się inny, sam latam w goglach modelem elektroszybowca i problemem przy dalekich lotach jest ........... energia, trzeba ja mieć w sporym nadmiarze w stosunku do zaplanowanego lotu, aby bezpiecznie wrócić. Oznacza to jeszcze większe i cięższe akumulatory, lub jeszcze więcej paliwa. To znowu podnosi masę już całkiem nieźle przeciążonej platformy przez nadajniki, kamery, ich oddzielne zasilanie, OSD, GPS i systemy ratunkowe.

Niewiele modeli dobrze znosi przeciążenie, mój EASY STAR mocno przeciążony i 350 Watowym silnikiem na bateriach 2x2170 mAh lata jakieś 40 min- i OK nim polecimy 3-5 km i wrócimy, bo lata w miarę szybko. Ale śmigłowce tak szybko nie latają, mam RAPTORA 50 z silnikiem YAMADA 91 - na standardowym zbiorniku paliwa utrzymuje sie w powietrzu ok 8 minut !!!!!!!! daleko nie zalecisz, a o zapasie paliwa ponad planowany lot nie ma co marzyć. Mam też RAPTORA MINI TITANA - to mniejsza maszyna z elektrycznym napędem - bez dodatkowego obciążenia utrzymuje się na pakiecie 2170 mAh ok 8-10 minut.

 

Więc jeśli myślisz o dalekich lotach to pomyśl o modelu samolotu.

na standardowej aparaturze przy dobrze rozmieszczonych podzespołach uzyskasz zasięg do 5 km

 

krzysiek_k1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym proponował na początek, kupić np. kamerkę Flycamone2 i jakiś mocniejszy helik od tego "apacha". I pokręcić sobie na razie filmiki z lotów. Przy okazji zapoznasz się z lepszym modelem. Może jakiś mały T-rex?

A pomału zacząć czytać forum i zdobywać wiedzę. Niestety FPV to nie "kup mi to tato".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za drobnego off-topa, ale ciekawi mnie, że za każdym razem gdy pojawi się taki dzieciak, jak teraz ze swoim ambitnym marzeniem latania helikopterem z kamerą z miasta do miasta, to zawsze dajemy się wciągnąć w długą dyskusję. A przecież za każdym razem sprawa jest oczywista i generalnie od razu wiadomo, że nie ma o czym pisać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.