Skocz do zawartości

Wicherek 10 RC


Konrad

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Popatrzyłem na wiszący na ścianie rozbity model wicherka i stwierdziłem że odkładam wszystko inne i zabieram się za następnego...był to mój najwierniejszy model,który latał zawsze i wszędzie,kiedy tylko się dało...i przede wszystkim nauczył mnie latać ;D

Zdjęcia rozbitka załączam poniżej,obecnego wicherka chciałbym zrobić lżej,wytrzymalej jeśli mowa o skrzydłach i z lotkami.Całość mam zamiar okleić folią oracover(poprzednik był oklejony częściowo oracoverem a częściowo taśmą pakową).Kadłub będzie balsowy kratownicowy w zasadzie jak na planach,stateczniki balsowe konstrukcyjne.Napęd jak w poprzednim wicherku czyli silniczek Cox Baby Bee 0,8cc.Zastanawiam się czy aby nie zrobić jakiejś drobnej fotorelacji z budowy(marzec-kwiecień).A teraz czas na pytanie-jak rozwiązać lotki w wicherku tak to miało ręce i nogi??Planuje napęd na jednym serwie,lotki krawędziowe.....po prostu zrobić to jak w przeciętnym trenerku wpuszczając je w skrzydło tym samym skracając kilka żeber.Czy kesonik z balsy 0,6mm ma sens?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli chcesz zachowac charakter wicherka to musisz miec wznios duzy co komplikuje sprawe z jednym servem ale nie mowie ze nie jest to mozliwe. swoja droga aby to miało rece i nogi musisz miec niedzielone skrzydło nakładane na gore wicherka co tez psuje jego charakter - najłatwiej zrobic to na 2 serwach - ja tak planuje z tym ze ja mam 2 komplety wycinanego wicherka - jeden robie jako klasyk - z mysla o zlocie wicherkow (sosna sklejka szprychy jako podwozie - dural to burzujstwo:P japonka no i naped - niesmiertelny coxik 0.8 - sterowanie tylko SK i SW drugi jako wicherek Pro bedzie elektrykiem z lotkami i co do kesonu to sie sam zastanawiam czy jest sens ale chyba jest no i bedzie wszystko mozliwie najnowsze - klapolotki, zawiasy bezszczelinowe, regulowane obroty podwozie tez juz bardziej pro - owiewki na kołach. i takie tam bajery) pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrzydło od początku planuje zrobić nakładane na góre wicherka,nie dzielone,mocowane gumami,ten patent sprawdzil sie swietnie w poprzednim wicherku.Co do lotek i wzniosu no właśnie-dwie przeczące sobie rzeczy-dla poprawnej pracy a jednocześnie nie psucia wyglądu wicherka wznios planuje około 2 stopnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim zaczniecie wymyślać wzniosy i lotki w tym modelu poczytajcie proszę trochę więcej w temacie wicherka. :szukaj:

 

Wydaje mi się że już próbowano przerabiać ten model na setki sposobów co jest dosyć dobrze udokumentowane nawet na tym forum jak nie poprzez zdjęcia to poprze linki. Czasami są to dobre przeróbki a czasami tragiczne. Zresztą gdybyście przeczytali skąd się wziął forumowy projekt wicherka 10, po co, dlaczego to byście wiedzieli deko więcej. Powtarzam przeczytali - nie oglądali obrazki i zadawali po raz setny te same pytania a ile i czemu tak, a może jednak kombinowali jak zmienić sprawdzone. Zresztą warto jeszcze raz przeczytać Miniaturowe Lotnictwo przed przystąpieniem do pracy nad modelem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ertman-miniaturowe lotnictwo znam na pamięć,i nie chodzi to o zbudowanie klasycznej dziesiątki,bo to już mam za sobą,lecz o zbudowanie dobrze latającego modelu opartego w dużej mierze na wicherku lecz dysponującego większymi możliwościami.A co do forumowego projektu-widzę że coś Ci to nie wyszło :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Złośliwcze ... Nie bede komentowal tego co wyszlo w projekcie bo to nie ten temat.

 

A powiedz czego więcej wymagasz od W10, jeżeli zmienisz profil albo dodasz lotki to model przestaje byc Wicherkiem i staje się mniej lub bardziej udanym górnopłatem co oznacza że jeżeli dobrze przemyślisz problem to dasz rade wykonać dobry model.

 

Gwarantem tego jest znajomość podstaw które są w książce, możesz nawet recytować książke ale co z tego skoro nie rozumiesz co tam jest napisane.

 

Nic nie insynuuje ale po prostu każdy się raczej ze mną zgodzi bo jak widzisz zbyt wielu odpowiedzi w temacie nie otrzymałeś.

 

Może rozwin "większe możliwości" ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ertman-to w żadnym wypadku nie miało być złośliwe,ja to napisałem bardziej w formie żartu lecz ty może inaczej to odebrałeś.Proszę bardzo,rozwinę pojęcie większych możliwości:

a)Większy silnik,sterowane tylnie kółko->możliwość startu z ziemii

b)zmiana materiałów->lżejsza konstrukcja

c)zmiana profili->inna charakterystyka,mniejsza stabilnośc za to możliwość kręcenia podstawowej akrobacji

d)Lotki->w zasadzie jak wyżej

 

PS.Chodzi mi głównie o model to treningu i rekreacyjnego latania,ale latanie na samym kierunku i wysokości to niestety nie to,dlatego chcę udoskonalić Wicherka,zapewne powiesz że każdy współczesny trenerek będzie lepszy....mam pokaźną 40-estke na spalinie,ale co do wicherka......sentyment :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

To zacznij budować, zamiast wdawać się w filozoficzne dywagacje. Lotki rozwiąż tak jak w każdym innym trenerku: 1 serwo - 1 lotka lub 1 serwo - 2 lotki. Dla samolotu pokroju Wicherka 10 lekką przesadą jest dawać 2 serwa - 1 lotka (jeśli rozumiesz co mam na myśli)...

 

Prawisz tu na temat stateczności i innych pierdół po zmianie profilu, a ja nie wiem o czym wogóle rozmawiasz (taka ze mnie ciemna masa), tymczasem nie wiesz jak rozwiązać lotki w trenerku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie,narazie dużo piszę i dużo myślę,ale budowa już wkrótce :wink: bedzie fotorelacja.A co do lotek to wiem jak to rozwiązać aczkolwiek co niektórzy na nie narzekają w wicherku,myślę by zrobić lotki krawędziowe o wymiarach 1/3 długości połówki płata i 1/5 cięciwy.Lotki będą zmechanizowane na jednym serwie 9g(w końcu podjąłem co do tego decyzję)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.