Jump to content

Aktualizacja Mz24


czester
 Share

Recommended Posts

Czesław, tereny wokół Marciszowa są przepiękne. Powiedz mi gdzie Ty w tym Marciszowie latasz. Jak liczna jest grupa modelarzy lotniczych w Twoim regionie? Jestem od czasu do czasu w Czarnowie i możemy umówić się na wspólne latanie.

Link to comment
Share on other sites

A różnie latamy w Jeleniej Górze no tam to troszkę nas jest ,a tak częściej to w sześciu mamy wydzierżawiony kawałek ziemi za boiskiem w Czadrowie .Ci co na emeryturach to nieraz 4-6 razy są tam w tygodniu a jak ja to tylko w niedzielę.

No i wracając do aktualizacji odbiorniki okazało się że mają najnowsze a nadajnik nie może przejść ostatniego etapu nie wiem już jak to obejść ,próbowałem kilka różnych schematów i nic. System wchodzi w programowanie nadajnika  ,wyłącza go i włącza od nowa i po chwili wywala taki błąd:Bootup Packet Receive Fail

Link to comment
Share on other sites

W załączniku przysyłam Ci firmware od wersji 1.041 do 1.055. Zapisz sobie pliki na swoim kompie i aktualizuj ze wskazaniem na swój plik. Skoro Twój  aktualny firmware to 1.041 więc zacznij od 1.042, jeżeli nie pójdzie to spróbuj za pomocą funkcji "EMERGENCY". Miałem kiedyś MZ-24 i pamiętam, że zdarzały się problemy podczas aktualizacji. Bywało, że podczas aktualizacji ekran nadajnika zrobił się biały i nadajnik nie reagował na wyłącznik. Trzeba było odłączyć aku. Jak odłączenie aku nie przywróci nadajnika do życia to zrób tak:

1- odłącz aku od nadajnika.
2-włącz nadajnik przełącznikiem ON (przy odłączonym aku).

3-podłącz nadajnik do komputera za pomocą kabla USB.
4- Otwórz Graupner Studio i kliknij „EMERGENCY”.
5- Otwórz właściwy plik bin.
6- Kliknij Pobierz i szybko podłącz aku do TX (gdy pasek postępu się porusza). Masz około 10 sekund na podłączenie aku lub będziesz musiał zacząć od nowa.
Daj znać jak Ci poszło.

mz-24_1v041_English.bin mz-24_1v042_English.bin mz-24_1v044_English.bin mz-24_1v055_English.bin

Link to comment
Share on other sites

No i się udało zrobiłem trzykrotnie mam teraz wersje 1,057 ,moja wersja która zadziała od razu z podpowiedzi kolegi Rysia

1,pdłączyłem nadajnik

2.Potwierdziłem wybór portu usb 

3.Uruchomiłem ,,EMENGERCY..

4.wybrałem odpowiedni plik ręcznie, i jak zaczął się ładować włączyłem nadajnik ,(ekran się nie uruchamia)

5.Po wgraniu i zatwierdzeniu aktualizacji nadajnik sam się włączył i wszystko gra .

 

Jeszcze teraz rozszyfrować muszę jak mu dograć powiadomienia głosowe i czy do nadajnika czy jednak na kartę sd? poszukam może jakiś modelarz roszyfrował to i są jakieś dzwięki po polsku .

Za aktualną pomoc wszystkim bardzo dziękuję.

 

Link to comment
Share on other sites

FUS (Firmware Upgrade Studio) w wyświetlanym menu ma na samym dole zakładkę LINK. Rozwiń tą zakładkę i pojawi Ci się  8 tematów z których dwa ostatnie służą do zabawy z dźwiękiem. VDFEditor>File>Restore System VDF>MZ-24(S1006)> tutaj wybierz język który Ci odpowiada(polskiego oczywiście nie ma). Następnie wybierz zakładkę Radio>Send announcements to radio. Będziesz miał od tej pory komunikaty systemowe w wybranym przez siebie języku. Idąc dalej korzystasz z ostatniego tematu czyli HOTT TTS i tu  możesz nagrać swoje pliki dźwiękowe w języku ojczystym a następnie wykorzystać je podczas programowania nadajnika. Podczas załączania przełącznikiem lub drągiem jakiejś funkcji będziesz miał swój komunikat. To tak w wielkim skrócie. Zapoznaj się i pobaw się tymi rzeczami. Jak będziesz chciał modyfikować oryginalne pliki dźwiękowe to przed modyfikacją zapisz oryginał abyś w razie potrzeby mógł do niego wrócić.  Dodam jeszcze, że FW 1.057 umożliwia przejście na płatny FW do wersji MZ-24 PRO. 

Edited by Ryszard_I
Uzupełniłem opis.
Link to comment
Share on other sites

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.