Skocz do zawartości

Zamiennik.


Wes
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć dostałem ostatnio Easystar'a 3 w wersji kit . Wszystkie części oprócz silnika i esc(prawdopodobnie hobbywing Platinum PRO V4 -25A) kupione . Zastanawiam się czy kupować silnik dedykowany przez multiplex'a czy kupić coś mocniejszego ? Jeżeli tak to proszę podać konkretny model . Chciałbym zastosować zestawowe śmigło.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

To zależy czy potrafisz latać , czy dopiero zaczynsz , jakie masz doswiadzczenie modelarskie .

Polecany silnik to 28-30 -1100kv mocniejszego nie potrzebujesz to jest model szybowca , nie akrobata.

Jak masz jakieś pytania zapraszam w niedzielę do modelarni  Ruda 1 ul. Chryzantem 10 w szkole podstawowej od godziny 10 do 13

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Wes napisał:

Zastanawiam się czy kupować silnik dedykowany przez multiplex'a czy kupić coś mocniejszego ?

 

Mocniejszy silnik to nie tylko wieksza masa samego silnika, ale tez wiekszy pobor energii, a tym samym najczesciej takze koniecznosc zastosowania pakietu o wiekszej pojemnosci i masie, byc moze nawet regulatora obrotow o wiekszej mocy i masie. W ten sposob wydatnie rosnie masa modelu i dosyc wyraznie jego predkosc minimalna, co z kolei wyraznie wplywa na zmiane charakterystyki modelu - w przypadku szybowca jej pogorszenie. Powstaje typowa "spirala" wagowa.

 

Skad sie biora tego typu pomysly?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że ludzie z Krakowa montowali jeszcze do Easy Stara I mocne silniki po 300W i więcej na dorabianej wrędze sklejkowej. Po co? Z chęci zabawy jak to w młodym wieku bywa. Próby ile można wyciągnąć z takiego modelu, czy będzie pędził "jak rakieta" itd. A że próby odbywały się na łąkach to czemu nie. Lepiej wyszaleć się tak niż bardziej uciążliwie dla innych ?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Francka napisał:

To zależy czy potrafisz latać , czy dopiero zaczynsz , jakie masz doswiadzczenie modelarskie .

Polecany silnik to 28-30 -1100kv mocniejszego nie potrzebujesz to jest model szybowca , nie akrobata.

Jak masz jakieś pytania zapraszam w niedzielę do modelarni  Ruda 1 ul. Chryzantem 10 w szkole podstawowej od godziny 10 do 13

Jest to mój pierwszy model samolotu . Tak więc doświadczenie zerowe z latania . Mam dużo pytań i na pewno przydała by mi się pomóc w ustawieniu i pierwszych lotach . Jak znajdę czas to podjadę w niedziele .

Co do silnika "Skąd takie pomysły " ano głównie z oszczędności. Jak wiadomo hobby nie jest tanie i chciałem poprostu żeby ten model starczył mi na dłużej.  Jak już bym się nauczył latać to podniósł bym sobie end pointy na maksa . O silniku myślałem o taki samych wymiarach i podobnej wadze ale lepszych parametrach multiplex podaję 1100kv i 220w .

Szybkość nadal lubię chociaż już taki młody nie jestem bo 4-ka z przodu już za miesiąc. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.