Skocz do zawartości

Problem z odbiornikiem CORONA RP6D1


kosiarzp

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Jak w temacie mam problem z zaprogramowaniem odbiornika Corona RP6D1 ( podwójna przemiana)

Problem polega w niezrozumiałej instrukcji i odbiornik nie chce mi coś przechodzić w tryp programowania. Włącza się tylko pierwsza cześć czyli:

Podłączam wszystko jak ma być włączam apkę i podłączam regulator, trzymam 2 sek SCAN i led miga 3 razy a potem 2 razy, następnie wciskam znowu SCAN na 2 sek i operacja się powtarza i nic poza tym się nie dzieje.

Proszę o pomoc w rozwiązaniu tego problemu.

 

Z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mam pytanie odnośnie tego odbiornika. Posiadam 2 takie RX.

Problem jest z zasięgiem, juz przy 200m od bazy zaczyna coś się dziać.

Latałem dziś w zwykły zimowy dzień ( pierwsza zima podczas zabawy RC ).

Gdzieś czytałem na wpływ ujemnej temp. własnie w odbiornikach corona.

Czy ktoś może to potwierdzić, latałem przy temp ok -2 stopni C.

 

Testy zasięgu dokonywane na 2 TX hitec flash5x i innym nadajniuku.

Oba na tym samym kanale, lecz rózniące się tylko dodatnim i ujemnym sygnałem PPM.

 

Czy corona wyktywa polaryzację sygnału już po zapiasaniu kanału. Czy zapamiętuje to wszystko podczas skanowania i trzeba jeszczę raz przeskanowć do TX z inna polaryzacją.

 

W tych samych warunkach sprawdzałem RX corona i hitec hfd08 ro. Corona wypadała o wiele lepiej.

 

Chcę wiedzieć czy takie objawy to wina ujemnej temp.

Dodam, że odbiornik jest nowy i dopiero dziś oblatany w modelu, wcześniej odpalany do wszelkich testów i ustawień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam, nie będę zakładał nowego tematu, bo mam tylko jedno pytanko: czy ktoś posiada POLSKĄ instrukcję do tego odbiornika?? Jeśli tak prosiłbym o zamieszczenie na jakimś serwerze ew. wysłanie na bosNS(małpa)interia.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

false, Jeśli jeszcze nie poradziłeś sobie, a masz instrukcję angielską (choćby np. z internetu), prześlij ją do mnie. Przetłumaczę Ci na polski Będziesz tam miał oprócz programowania kanału jeszcze programowanie FailSafe. Mam Coronę RP8D1 i moze w czymś sie różnić, choć nie sądzę. pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Programowanie odbiornika Corona serii RPXD1

 

Konfigurowanie procesu programowania

1. Włącz nadajnik z wysuniętą anteną

2. Połącz zasilania do odbiornika. Dioda odbiornika błyśnie 2 razy szybko

3. Naciśnij przycisk skanowania na odbiorniku do 2 sekund, dioda LED mignie 3 razy odbiornik jest gotowy do utworzenia

procesu programowania.

4. Naciśnij przycisk na odbiorniku dwa razy, dioda w odbiorniku powinna szybko migać. Teraz odbiornik jest gotowy do

użycia.

Mode I - Krótki błysk - krótka przerwa, powtórzone 3 razy

Mode II - Długi błysk - długa przerwa, powtórzone 3 razy

Mode III - Krótki błysk - długa przerwa, powtórzone 3 razy

Tryb Mode I będzie powtarzany 3 razy. Naciśnięcie przycisku w tym trybie rozpocznie proces blokowania częstotliwości .

Jeżeli nie naciśniemy przycisku, zostanie wprowadzony tryb Mode II.

Tryb Mode II będzie powtarzany 2 razy. Naciśnięcie przycisku w tym trybie powoduje wyłączenie funkcji failsafe.

Jeżeli nie naciśniemy przycisku, zostanie wprowadzony tryb Mode III

Tryb Mode III będzie powtarzany 2 razy. Naciśnięcie przycisku w tym trybie włączy funkcję failsafe. Jeżeli przycisk nie

zastanie naciśnięty, przejdziemy do trybu Mode I.

Jeśli nie zostanie naciśnięty przycisk w tych 3 trybach będzie cykl powtarzany 10 razy, a następnie dioda mignie 2 razy

krótko.

Mode I: zalakowanie częstotliwości nadajnika

1. Włącz nadajnik z wyciągniętą anteną.

2. Włącz odbiornik. Dioda LED będzie migać 2 razy. Jeśli dioda świeci wówczas odbiornik otrzymuje poprawny sygnał z

nadajnika. Jeżeli dioda wychodzi wtedy odbiornik nie odbiera żadnych prawidłowe polecenia, w którym to przypadku należy

ustawić go ponownie ...

3. Aby ustawić go, naciśnij przycisk skanowania na 2 sekundy, następnie zwolnij go. Dioda LED miga 3 razy teraz (powinno

migać 2 razy, a następnie naciśnij przycisk ponownie na 2 sekundy). Podczas gdy w trybie I, naciśnij przycisk ponownie.

Jeżeli dioda zaczyna migać szybko, oznacza to, że odbiornik poszukuje sygnału nadajnika. Odczekaj 2-3 sekund

wyszukiwania, aby zakończyć.

Kiedy odbiornik jest zablokowana do nadajnika, dioda LED miga 2 razy, a następnie świeci światłem ciągłym. Jeżeli dioda

nie świeci światłem ciągłym ponownie sprawdź nadajnik.

4. Gdy odbiornik jest zaalokowany na nadajnik, nie zmieni częstotliwości, odbiornik będzie działał, gdy podłączysz go do

zasilania. Nie trzeba ponownie go zestrajać.

Uwaga: podczas zestrajania odbiornika, należy zapewnić, aby tylko własny nadajnik pracował blisko twojego odbiornika.

Mode II: wyłączenie failsafe

1. Włącz nadajnik z wyciągniętą anteną.

2. Włącz odbiornik. Dioda LED będzie migać 2 razy. Jeśli dioda świeci sygnał z nadajnika jest poprawnie odbierany

Aby stawić to, naciśnij przycisk skanowania na 2 sekundy, następnie zwolnij go. Dioda LED miga 3 razy teraz (powinna

migać 2 razy, a następnie naciśnij przycisk ponownie na 2 sekundy). Gdy jest w trybie Mode II, naciśnij krótko przycisk, aby

rozpocząć proces wyłączania failsafe.

4. Dioda LED miga 2 razy, a następnie pali się na stałe. Funkcja failsafe została wyłączona.

Mode III: włączenie failsafe

1. Włącz nadajnik z anteną przedłużony.

2. Włącz odbiornik. Dioda LED będzie migać 2 razy. Jeśli dioda świeci sygnał z nadajnika jest poprawnie odbierany.

3. Wyreguluj model nadajnikiem tak żeby najlepiej ochronić swój model w razie utraty sygnału. Zazwyczaj przepustnicy

mała lub zamknięta i niewielki wznios steru wysokości jest wymagane, aby ut rzymać pod kontrolą ścieżkę schodzenia.

Najlepiej to ustawiać w locie zapamiętać bezpieczne położenia drążków i tak ustawić programując odbiornik pod failsafe

4. Aby ustawić go, naciśnij przycisk skanowania na 2 sekundy, następnie zwolnij go. Dioda LED miga 3 razy teraz (powinna

migać 2 razy, a następnie naciśnij przycisk ponownie na 2 sekundy). Podczas gdy w trybie Mode III, naciśnij krótko przycisk,

aby rozpocząć proces umożliwiający załączenie funkcji failsafe.

5. Dioda LED miga 2 razy, i świeci ciągle i funkcja, failsafe jest włączona.

Podczas tych ustawień nie wyłączaj nadajnika . Inaczej odbiornik nie zarejestruje pozycje drążków i przełączników i nie

ustawią odpowiednio failsafe. Jeżeli to występuje można zauważyć, że dioda miga dwa razy, a następnie jest ciemna

wskazując, że będziesz musiał rozpocząć proces programowania.

Uwaga:

1. Po zaprogramowaniu procesu failsafe ponownie wyłącz i włącz odbiornik.

2. Podczas programowanie nie wyłączaj zasilania ponieważ odbiornik może ulec awarii

Instalacja odbiornika

1. Podłącz wszystkie serwomechanizmy / ESC. Zwracaj uwagę na polaryzację złączy. Zapoznaj się etykietą na przykład

numery kanałów i polaryzacją

Uwaga:, Jeśli polaryzacja z wtyczek jest źle podłączona, może to spowodować uszkodzenie serwomechanizmów / ESC.

2. Jeśli nie używasz ESC z wbudowaną funkcją (BEC), podłącz jeden akumulator 4.8V . Jeśli używasz wszystkich kanałów

serwomechanizmów, użyj kabla Y do podłączenia baterii i serwomechanizmu do 1 kanału.

3. Owiń odbiornik pianką w celu odizolowania go od wibracji i zapewnienia, żeby nie przesuwał się w samolocie z np. gumką.

4. Odwiń antenę w pełni. Nie stosuj cewek nie skracaj anteny.

 

 

Powodzenia! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.