Skocz do zawartości

Jakie gimbale do Turnigy 9XR Pro


KuBuS

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, nastały długie zmiowe wieczory i naszła mnie ochota coś pomodzić.. Wybór padł na Aparaturę Turnigy 9XR Pro - zastanawiam się nad wymianą gimbali na takie z czujnikami hall, mam trochę narzędzi, wiec rzeźba w plastiku w celu dopasowania obudowy nie powinna stanowić problemu.
Po rozpoznaniu się jakie gimbale można założyć do tej aparatury widzę, że są popularne 3 modele:

1. FrSky M9 gimbals - Allegro A1392 Hall effect sensors;

2. Jumper Gimbals - bardziej kompaktowy i tańszy niż M9 z takim samym czujnikiem;

3. FrSky PR10 - Taranis Hall sensor;

 

Ma ktoś doświadzczenie i porównanie tych gimbali? Pytam bardziej pod kątem eksploatacji, wytrzymałości i jakości gimbali, niż nakłądu pracy jaki trzeba włożyć w montaż gimbali.
Czytałem temat o aparaturach na rok 2021 i opisywane tam gimbale, ale są tam już sporo nowsze radyjka...
Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, tytan12 napisał:

Widać że się chłop nudzi,nie lepiej skleić jakiś nowy model?.

Aż tak to widać? ? Aparaturę używam do Quadrocoptera, wiec sklejanie modeli zaczynałbym od zera.. ;/ 
 

8 godzin temu, robertus napisał:

Czemu chcesz wymienić gimbale na halla, te co masz wytarły się?

Aparaturę mam używkę i nie do końca jestem zadowolony z precyzji-powtarzalności wartości dla środkowej pozycji gimbali.. obecnie w dużym stopniu jest to zależne od której storny przesuwam drążek do pozycji zerowej/centralnej i po puszczeniu drążka jest to w granicach +/-1.3%. Nie wiem czy gimbale na Hall mają lepszą precyzję? Oraz mam taki problem z gimbalem od throttle, że jak przesuwam go na 100% to nagle parametry od osi poziomej (Yaw) skacze przy samym końcu (po ok 95%) z ~0.0 do wartości 13% ;/ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, robertus napisał:

To może faktycznie wymień, ale na zwykłe, dedykowane do tej aparatury. W 9XPro ja bym nie ładował jakiś dużych pieniędzy.

Wiem, że czasy świetności tej aparatury już minęły, ale jeszcze niedawno używałem Turnigy 9X, co prawda była to nóweczka i mam wrażenie, że gimbale trochę lepiej się zachowywały..
Wymiana na nowe dedykowane do 9XR pro to z tego co się orientowałem koszy ~45zł/sztuka wiec dokłądając 15zł za sztukę mogę mieć już  FrSky PR10 - pytanie tylko takie czy faktycznie warto przejść na czujniki hall?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Miałem zwykłe gimbale z x9dp w 9xr pro i było super.
Mam wrażenie, że oryginalne gimbale w drugiej 9xr pro bardzo szybko straciły dokładność w centrum, tak jak u autora wątku.
Na dokładność taranis owych nie narzekałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.