Skocz do zawartości

jaki nadajnik obsłuży stary protokół DSM?


Wojtek80
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

 

Jestem świeżakiem jeśli chodzi o modelarstwo RC.

 

Jestem z Wrocławia i chętnie nawiążę kontakt z innymi modelarzami w celu nauki :)

 

Na początek zainteresowałem się modelami w skali micro.

 

Kupiłem kilka odbiorników do starych samolotów Parkzone, które działają na starym systemie DSM.

 

I tu pytanie, jakie aparatury jeszcze obsługują taki protokół, lub czy ewentualnie jest osoba na forum, która ma taki "rupieć" w szafie i odsprzeda go za symboliczne pieniądze.

 

Jak będę wiedział czego dokładnie szukać to dam post w dziale giełda.

 

Zdjęcie odbiornika poniżej.

 

Pozdrawiam!

PKZ3051_a0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Możesz użyć mpm - multiprotocol module, latwo instalowany w radiach z gniazdem jr, latwo konfigurowalny w opentx 2.3.X i edgetx.

Są też aparatury z wbudowanym mpm (Jumper tlite, t16, T8, t12, Radiomaster tx16s //ale nie s.e.//, radio King 18, oraz pewnie inne)

Jaką aparaturę masz w tej chwili?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie używam Esky kupione za 50 złotych :).

Zrobiłem dopiero jeden model z XPS i myślę na kolejnymi.

Te nadajniki były kuszące ze względu na kompaktowość i to, że mają już wbudowane serwa.

 

Co do multiprotocol to próbowałem zgrać go z Jumperem T18 znajomego i niestety na żadnej modulacji pod DSM dostępnej w tym radiu się nie dogadały. Stąd moje pytanie.

 

Może radiomaster dał by rade, albo nie openTX tylko EdgeTX, ale nie mam możliwości sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Wojtek80 napisał:

Obecnie używam Esky kupione za 50 złotych :).

Zrobiłem dopiero jeden model z XPS i myślę na kolejnymi.

Te nadajniki były kuszące ze względu na kompaktowość i to, że mają już wbudowane serwa.

 

Co do multiprotocol to próbowałem zgrać go z Jumperem T18 znajomego i niestety na żadnej modulacji pod DSM dostępnej w tym radiu się nie dogadały. Stąd moje pytanie.

 

Może radiomaster dał by rade, albo nie openTX tylko EdgeTX, ale nie mam możliwości sprawdzić.

 

DD,

 

Nowe tzw. wielosystemowe aparatury w rodzaju Jumpera czy tez Radiomastera maja protokoly Spektrum  DSM2 i DSMX

Żeby obsłużyć stary DSM to chyba jakis stary nadajnik Spektrum z DSM właśnie....

Zewnętrzne moduly 4x1  itp tez tego, czyli starego DSM nie maja z reguly

Ogólnie to obsługiwane protokoly transmisji  nie sa uzależnione od systemu operacyjnego nadajnika, czyli nie ma znaczenia czy jest to Deviation, openTX, Edge TX.....

Wazny jest uklad scalony - w wypadku Spektrum to  CYRF 6936

 

 

DSM byl pierwszym protokolem na 2.4 G , jaki Spektrum wypuscil , udoskonalony nastepca DSM2 jak widac ze starym protokolem niekompatybilny

 

pozdro

 

JD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.