Skocz do zawartości

Serwa Kavan - opinie


robas69
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 9 miesięcy temu...
W dniu 12.01.2022 o 18:35, robas69 napisał:

Macie jakieś doświadczenia w użytkowaniu tych serw, które sprzedaje Nastik i modelemax?

No właśnie ... podbijam zapytanie Roberta wszak trochę czasu już minęło.
Dodałbym jeszcze zapytanie o serwomechanizmy DUALSKI 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Serwa posiadają określony zakres pracy, czyli jakim napięciem można je zasilić, przykładowo Kavan GO 9MG zasilany może być napięciem od 4,8- 6,0 V
To z kolei wiąże się z jego szybkością działania oraz mocą - wszystko jest opisane w specyfikacji serwomechanizmu. 
Skup się na BEC_u w regulatorze, jakie posiada napięcie na wyjściu / A 
Jeśli tak chcesz wykorzystać różne serwa to dobierz je parami np. lotki dwa jednakowe, klapy dwa jednakowe. SW czy SK niekoniecznie
No chyba że na SW przypadają też dwa serwa, to tak samo para. 
To tak w telegraficznym skrócie ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jeszcze względem mocy, jeśli producent określa np. - moc 1,8kg/4,8V - 2.2kg/6V
Oznacza to np. - 1,8kg/4,8V/cm .... uzyskamy wówczas kiedy otwór w orczyku a tym samym popychacz będzie umiejscowiony

w orczyku, w odległości 1cm od osi zębatego wałka wyjściowego. 
Pozdro...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja trochę inaczej zrozumiałem pytanie Jurka. Jeżeli bec regulatora może dać wyższe napięcie niż 4,8 V i jest podłączony do odbiornika, to to wyższe napięcie jest rozdzielane na każde z serw, łącznie z tymi 4,8 V. I nie ma tu znaczenia że w sensie konstrukcji płatowca będą one porozdzielane parami, np. 2 x 4,8 V na lotki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robert najprościej było by odpisać na pytanie cyt ...

Czy serwa Kavan ze względu na ich robocze napięcie  do 5V mogę zmieszać z serwami o napięciu do 6V   bez obawy ich spalenia czy przegrzania ?.
Tak można i będą pracować i nie wgłębiać się w temat, natomiast na kilka kwestii warto zwrócić uwagę jak choćby to że warto moim zdaniem instalować parami ten sam model serwa

aby w rezultacie nie wyszła partyzantka, wszak samo serwo to nie tylko napięcie jakim jest zasilane, ale też konstrukcja, moc, szybkość, waga itp. włączając w to wspomniane zasilanie.
Dlatego wspomniałem aby np. na lotki była para jednakowych. Co innego gdy jest to serwo samodzielnie jak wspomniany SK. To tak dla spokojności ducha.
Oczywiście jest to tylko i wyłącznie moje zdanie, natomiast każdy robi jak uważa ;)

 


 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, robas69 napisał:

Bogdan, wychodzi na to, że mimo że serwa są na 4,8 V to odbiornik prądem z bec'a zasili je np. 6 V i się nie spalą? Ja na miejscu Jurka zrobiłbym test poza modelem czy tak będzie.

W tej kwestii poruszyłem kluczową kwestię jakie napięcie wychodzi z BEC_a, tym wypadało by się kierować i np KAVAN ma widełki zasilania od 4,8V do 6V
Więc zakładając teoretycznie zasilanie na wyjściu BEC_a o napięciu 5V... jedno i drugie serwo zmieści się w tym przedziale oba będę działały. 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, robas69 napisał:

Jurek napisał, że jego serwa ma ją napięcie do 5 V. Jeżeli miałyby 4,8 - 6V nie byłoby w ogóle tej dyskusji.

Cytuję  raz jeszcze pytanie Jurka Czy serwa Kavan ze względu na ich robocze napięcie  do 5V mogę zmieszać z serwami o napięciu do 6V 
Odpowiadam Tak może, brak w tym pytaniu jakim napięciem chce ,,uszczęśliwić,, oba serwa ale o tej zależności  już wspomniałem, więc ...
Pozdro ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robert przecież pisałem o zależności podłączenia.
Mój cytat ...Skup się na BEC_u w regulatorze, jakie posiada napięcie na wyjściu / A 
Przyjmuję że napięcie będzie 5V więc podłączając jedno serwo 5V drugie 6V co może się stać ?
Co najwyżej serwo 6V będzie z lekka ,,niedocenione,, podczas jego działania, ale nadal będzie działać.
Co innego gdyby napisał że na wyjściu Beca ma powiedzmy 5,5V lub więcej wówczas zmienia to postać rzeczy 

i odpowiedź była by już inna.

 

W zapytaniu mamy jedna niewiadomą napięcie wyjściowe na becu, czyli zakładać można że 5V to wszystko ... no i tyle w temacie.
Oczywiście można w drugą stronę ale o tym pisałem, kurcze balans doczytaj że Robercie o czym wspominałem.

Myślę że Jurek zadając pytanie, nie precyzyjnie je sformułował stąd Twoja i moja dywagacja. 
można przyjąć że obaj mamy rację, tyle że brakuje kluczowej niewiadomej. 

Na obecną chwile poddaje się, wszak autor też ma to  chyba w powarzeniu i nie pisze nic w temacie.
A my jak te przekupki przekomarzamy się starając pomóc i rozwikłać zagadkę ;) 

Napisałem jak ja to widzę, chyba w miarę przejrzyście.
Pozdrowerek Robert :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.