Skocz do zawartości

Pierwszy deproniacz- Zefirek


Maybach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Już po pierwszych lotach... oczywiście model był zrobiony już dawno, ale dopiero w tym tygodniu poleciał.

 

Na 280 z przekładnią 4:1 i śmigłem 10x4.7 GWS przy wadze wynoszącej 350 gram model po wyrzuceniu z ręki wzniósł sie na ok 3 metrów i zaczął spadać. Za drugim razem sie rozbił ale jest już po naprawie (chyba 5)

 

Przed wczoraj trochę już bylem zlej myśli więc zamontowałem 400 i... modelik zawisy robił :)

 

Zefirek nie jest już taki piękny jak na początku bo zaliczył sporo kretów ;p

 

Trochę rzuca nim w locie ... nawet bardzo i nie wiem czym jest to spowodowane. ?? Może to być spowodowane złą odległością pomiędzy statecznikiem poziomym a skrzydłami ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

też uczyłem się na zefirku. Być moze Twój model jest źle wyważony. W moim przypadku było tak, że po pierwszym wyrzucie po paru metrach nastąpiło przeciągnięcie i gleba. Po drugim wyrzucie model już poleciał całkiem dobrze. Dlaczego? Okazało się, że przy tej pierwszej glebie pakiet KANów przesunął się do przodu tak, że środek ciężkości wypadał w miejscu gdzie zaczynają się skrzydła. Takie wyważenie okazało się dla mojego Zefirka idealne. Za jakiś czas robiłem zefirka koledze i również środek ciężkości wypadł w tym samym miejscu dla najlepszych osiągów. Moje Zefirki różniły się nieco od tego, co mówią plany. Ich skrzydła miały cieciwę chyba 2-3cm większą. Może to dlatego wyważenie wypadało gdzie indziej. Jednak proponuję Ci żebyś spróbował przenieść środek ciężkości bardziej do przodu i zobaczył co się stanie w locie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On przy malych predkociach przepada... da sie nim latac ,ale jakos tak ciezko!

 

Dzięki koledze mam model inny idealny do nauki latania, w weekend zrobie ze dwa trzy kadłuby zeby miec na zapas i mozna sie uczyc :)

 

Co do tego srodka ciężkości to musze sprawdzic :) dzieki, moze to to

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy małych prędkościach prawie każdy model przepada.

No i co to są małe prędkości???

Jeśli na silniku z zerowymi sterami leci prosto ,a bez silnika przy zachowaniu podobnej prędkości też nie zmiania się mu trajektoria to masz model wyważony i dobrze dobrany kąt silnika.

Jeśli zaś szybuje dobrze a po dodaniu gazu coś się dzieje to masz zły kont zaklinowania silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może żeby nie mieszać to po zdjęciu gazu model tak jak napisałem najpierw poleci kilka metrów po prostej a następnie delikatnie(tak jak napisał Motyl) będzie opadał zachowując nadal jednak lot bardziej do przodu niż do matki ziemi. ( to miałem na myśli ze nie zmieni trajektorii).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.