Skocz do zawartości

Carson sporting flysky? HF030B V3.2


TheSlist
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Sam już zgłupłem, może ktoś coś na temat tego modułu?

Siedzi taki w apce Carson Reflex Wheel Sporting od Beetle Warrior, sam model ma esc i rx 2w1, esc poszło z dymem. Odbiornik jakoś udało mi się oddzielić, znalazłem ch1 od serwa, działa płynnie, teoretycznie udało się znaleźć gaz, ale nie działa jak powinien, tnie się, nie działa płynnie... Ale mniejsza o to.

Z tym modułem (HF030B V3.2) powinny gadać inne odbiorniki FS, prawda? Sam już zgłupiałem czy wykorzystuje on AFHDS czy AFHDS A2, ale mam odbiorniki w obu wersjach, jeden od TGY 9x z modułem v2 czyli AFHDS A2 drugi od apki GT2 (GR3E) czyli wersja starsza, bez A2.

Jakbym sie nie gimnastykował nie chcą złapać binda.oba odbiorniki są sprawne, gadają ze swoimi apkami. aparatura Carson również łapie się ze starym odbiornikiem...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj fote nadajnika i samego modułu TX. Mam Dwie apki pistoletowe które też krążyły pod markami Carson, Reely, Conrad i one chodzą z odbiornikami Flysky ze starym protokołem AFHDS. Odbiornik GR3(E) binduje się z założoną zworką na kanale 3. Masa do sygnału (zewnętrzne piny).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi. W załączeniu fota modułu i apki. Próbowałem się łączyć z oboma odbiornikami, wchodzą w tryb bindowania (dioda szybko mruga) ale nihuhu nie chca zbindować się z apką. Wpadła mi jeszcze w ręce Carson Reflex Wheel Pro LCD ale jeszcze nie miałem okazji jej sprawdzać. 

 

Edit: Na fotce moduł wydaje sie mieć urwaną antenę, ale jest to naprawione. Tak jak mówiłem, ze starym odbiornikiem gada, więc antene chyba wykluczam...

 

Edit2: Misz-masz w necie odnosnie modułów do flysky 9x, być może faktycznie oba odbiorniki pracują ze starym systemem... Pozostaje kupić cos z afhds 2a i próbować.

 

 

c3b449e74d9bb0845f04d8c64b87.jpeg

IMG_20211201_113500.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I wszystko jasne. To nie będzie gadać. To jest jakiś dziwny protokół fhss, niby futaba  miała taki ale z tego co słyszałem z futabowskimi nie działa. Mam apki Acoms, HPI, HoBao i za cholerenie nie chcą gadać z niczym oprócz fabrycznych odbiorników. Pokaż ten drugi nadajnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam go teraz pod ręką, ale tez jest wzmianka o fhss. Probowalem sie w to wgryzac, i tak jak mówisz internet wypluwal cos o futabie ale nic szczegółowego. Zalaczam zdjecie apki z neta. 

 

Dziwi mnie tylko czemu sam modul, skoro jest flysky'owski nie mogl by dogadac sie ze "swoimi" odbiornikami... Gdzies tam czytalem, ze fhss to tylko sposob modulacji pasma przy czym sam protokol/szyfrowanie moze byc rozne. Tym bardziej, ze taki modul (hf-030b v3.2) siedzi w quanum i8, ktora dziala (wdg producenta) na afhds a2... 

Link

 

ade2143341dc9ee4ffeb9051964b.jpeg

 

Ps. Przepraszam za bledy, palcuje z telefonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy producenci tak robią że żaden inny nadajnik , odbiornik nie firmowany przez nich nie będzie działać. Musisz sprzęt kupić tylko od nich. Teraz przy sprzęcie opartym na szyfrowaniu połączenia  firma wprowadzi jakiś kod żeby ze sobą gadały tylko ich produkty  i nic nie zrobisz. Na nadajniku jest naklejka FHSS więc z odbiornikami AFHDS czy AFHDS 2A nie ma prawa działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiana modułu jest jakimś rozwiązaniem. Ja tak przerobiłem kilka apek "analogowych" AM/FM na 2.4G wymieniając moduły nadawcze na Assann'a i TG9 (czyli Flysky ze starym protokołem). Warunek żeby a komputera na nadajnik szedł sygnał PPM.

Widać firmy mające marki Carson, Reely, Modelcraft i inne biorą do swoich produktów w tym samym czasie aparatury różnych producentów.

 

30 minut temu, TheSlist napisał:

ideologia zero waste i takie tam

 

Też wychodzę z założenia, że lepiej naprawiać niż wyrzucać ale nie zawsze się da albo koszty nieopłacalne. Mam trzy nadajniki Acoms Hayabusa 2k 2.4GHz a nie mam odbiorników. Praktycznie są nieosiągalne albo zaporowo drogie. Skończy się przeszczepem od Flysky. Szkoda wyrzucić bo komputer w sumie ma wszystkie potrzebne do ustawiania funkcje i dobrze w ręku leży. Do prostych autek czy łodzi wystarcza.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to wlasnie chodzi, ma tez 3 kanaly, szkoda nie wykorzystac, teoretycznie nie sa potrzebne ale co to za modelarz co nie proboje czegos ulepszyc tudzież zepsuć... ;)

 

Znalazłem jeszcze w necie zdjecia ludzi od elektrycznych deskorolek przerabiajacych gt2b na male kontrolerki. Ze zdjęć wynika, ze siedzi tam ten sam modul co w carsonie. Nie daje mi to spokoju :) Zamowilem odbiornik afhds a2, najwyzej go sprzedam, jak nie sprawdze to nie zasne.

 

Edit:

Przyszedł odbiornik, wszystko działa :)

Wniosek z tego taki, że producenci nalepiaja co im tam ladnie wyglada, ale nijak ma sie do tego co jest w srodku :)

 ?

Edytowane przez TheSlist
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.