Skocz do zawartości

Kserokopie książek modelarskich


laminat

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Nie trudno sie zorientowac ze na rynku ksiazek modelarskich od prawie 3 dziesiecioleci nie dzieje sie nic. Na allegro porządne ksiązki modelarskie chodza od 40zł w zwyż. Czytając post modelarza na innym forum ktory prosił o jaka kolwiek literature modelarska wpadłem na pomysł aby zrobic jeden wspolny projekt i skopiowac i rozesłac zainteresowanym np. Miniaturowe modelarstwo Schiera - osobiscie tej ksiazki nie mam i coraz trudniej z jej zdobyciem ale jestem przekonany ze ktos na forum posiada takową a z kolei kazdemu zainteresowanemu z osobna nie bedzie mu sie chciało kserowac wiec poprostu za jednym zamachem dla wszystkich bysmy skserowali i wszyscy by mieli. Ja ze swojej strony moge udostepnic do skserowania:

Elementarz młodego lotnika Elsztein- cos dla dzieci

Sekrety modeli akrobacyjnych na uwiezi - Zawada

Sekrety modeli klasy F1A Kubit

Poradnik modelarza lotniczego - Łapiński - polecam

Zdalnie sterowane modele szybowcow - Niestoj - stare ale rownież polecam

Paliwa i smary silnikow modelarskich - Schier

Mechanika lotu modeli latajacych - ?(zapomniałem)

czekam na propozycje i komentarze projektu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po czesci masz racje ale zastanawiałem sie nad tym i wg prawa naturalnego i w ocenie wielu prawnikow jesli nikt na tym nie zarabia to kradzież nie jest. Dodatkowo tych ksiazek nie mozna kupic w obrocie pierwotnym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raffik ale co ma wspólnego kradzież samochodu z tematem :) Nie wiele...

 

Prawa autorskie czy wydawnicze to nie jest tak prosta i jednoznaczna sprawa. Istnieje szereg uwarunkowań kiedy można coś kopiować a kiedy nie. Nie wystarczy że ktoś coś stworzył i już z założenia nic nie można z tym robić. Ważne są aspekty takie jak treść dzieła, cel kopiowania, użycie, czas powstania i inne. Niezabrania się przecież kopiowania płyt CD z muzyką, tworzenia plików mp3, kopiowania filmów, programów i co tam jeszcze. Zabrania się takich kopii rozpowszechniania. Inaczej prawo odnosi się do rozpowszechniania kopii książek sensacyjnych a inaczej do encyklopedii. Żaden autor, wydawca nie ma praw zabraniających wykorzystania, kopiowania, upubliczniania wyrywków treści np celem ... krytyki tych tekstów. Jest cała masa przypadków kiedy prawnie można z pewnymi dziełami coś zrobić. Czy akurat wyżej wymienione książki do tej grupy z jakiś przyczyn należą - nie wiem. Może ktoś biegły w temacie mógłby coś na ten temat powiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ... za chiny ludowe nie pasuje mi to na wspólne projekty. Już widzę, że zaczynają się dywagacje. Tak nie może być. Jeżeli ktoś proponuje coś na wspólny projekt, to musi być świadomy tego co robi włączając w to aspekty prawne. Przenoszę ten temat do różnych, a jak będą jakieś potwierdzenia prawników, czy można tak kopiować, czy nie, wtedy zapraszam do wspólnych projektów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie prościej samemu na ich podstawie napisać własną książkę ? Przecież wiele się zmieniło np. w kwestii silników, serw, aparatur ? Zamiast kserować starą książke co zajmie nam nawet kilka godzin wystarczy że podzieli się ją na rozdziały i kilka osób zajmie sie kompletowaniem wiadomości i opracowaniem każdego z osobna na podstawie własnego egzemplarza i doświadczenia. Tej literatury o którą pytają młodzi modelarze jest na forum tyle że nie wiadomo od czego zacząć. Ci co lubią czytać to się doczytają, gorzej z tymi co nawet im sie nie chce wcisnąć szukaj ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narazie ja ze swojej strony robie co moge ale jest to trudne, pochłania mase czasu a wypociny przyklejam w działach. Nie napisze nic o profilach bo sie nie znam aż tak żeby książki pisać czy nawet opracowywać z zbiorów własnych ...

 

Narazie zajmuje sie przygotowaniem pełnego artykuły jak zacząć z modelarstwem przy pomocy nadajnika i ładowarki od lamy jak najniższym kosztem za to z jak najlepszym efektem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.