Skocz do zawartości

Taśma maskująca


robas69
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Do takich zadan istnieje wspaniala tasma maskujaca Tamiya o szerokosci 1mm.

Ale na tym mnogosc mozliwosci sie nie konczy. Zakladam, ze chodzi o wspomniany w innym watku model szybowca, wiec popatrz sobie (YouTube), jak to robia modelarze plastikowi (to znaczy nie modelarze sa z plastiku, a jedynie budowane przez nich modele). Zwykla, szeroka tasma maskujaca tez sie da - wowczas naklejasz ja na lukach malymi odcinkami, po kawaleczku. Albo oklejasz oszklenie wiekszym kawalkiem tasmy, na niej rysujesz krawedzie ramki, odklejasz tasme i tniesz. Jesli tasma jest dobra (3m, Tamiya itp.) da sie ja po wycieciu bez problemu ponownie przykleic do oszklenia. Ale to sa jedynie nieliczne przyklady, gdyz niemal kazdy modelarz robi to odrobinke inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jaką masz dużą owiewkę

Dwie propozycje:

1. taśma szeroka którą oklejasz owiewkę (np. Tamiya albo tańsza Mr Hobby) i wyciszasz ostrym nożykiem ramki (no chyba że sobie je odrysowujesz i jak Jarek opisał i wycinasz na stole). Potem te wycięte ramki odklejasz i malujesz

2. taśma 1mm wyklejasz ramki, a reszta smarujesz maskolem. gdy maskol wyschnie odklejasz cienką taśmę i malujesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.