Skocz do zawartości

łożyska w silniku 2712-12


michcio88

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z silnikiem (prawdopodobnie z łożyskami) 2712-12. Silnik sprawował sie dobrze. Po pierwszym lataniu silnik ma duże luzy (jak kręcę nim palcami to przeskakuje delikatnie, a na początku był większy opór). Ponadto jak włączyłem silnik ze śmigłem to piasta starła trochę śmigła (czym to mogło być spowodowane ?). Co do łożysk: czy należy je wymienić czy można na takich latać? A może dałoby rade to jakoś naprawić? Czemu nowy silnik po jednym locie ma z tym problemy (czyli co mogłem zrobić nie tak :D że te łożyska sie popsuły)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te przeskakiwanie, to efekt działania magnesów na wirnik. Przeskakują pomiędzy polami. Jeśli jest to słabsze, to może przegrzałeś magnesy. Luzy sprawdzasz, nie obrocając silnik, tylko czy się wał nie buja na boki i na dół/górę na zatrzymanym silniku. Trzemasz tak, by część stała była... stała, a wirnikiem brutalnie szarpiesz. Jeśli jest wyraźny luz, to jest źle.

Nie wiem tylko jak ci piasta mogła zetrzeć część śmigła? Przecież jest w stosunku do niego nieruchoma. Mocujesz ją na stałe do wału silnika i do niej mocujesz śmigło. Jeśli piasta coś ci starła, to by znaczyło, że silnik racował przy nieruchomym smigle, a to już raczej wina pilota - np. nie zdjąłeś gazu przed i w trakcie kraksy.\, albo złego mocowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.