Skocz do zawartości

[P] plany, rysunki tech sam. Rwd6 - 1:5


ToMarkov
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, nabylem przypadkiem kadłub i skrzydła do RWD6, zbudowany już kilkanaście lat temu. Kadłub jest wykonany solidnie i drewno w dobrym stanie natomiast skrzydła będę musiał mocno reanimować. Chciałbym Was prosić o dokumentację do tego samolotu. Zdjęcia, plany rysunki oraz wszystko co może przydać się przy budowie tego modelu. Chce mu poświęcić sporo czasu i dokładności. Marzy mi się makietowy wygląda RWD i w tym kierunku będę zmierzał. Liczę na Wasze wsparcie ww planami :)

skala jest 1:5 ale tak jak pisałem każdy dokument się przyda. 

 

dziękuje bardzo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, KayFranz napisał:

Czekaj, ty chcesz dokumentację do modelu latającego czy do rzeczywistego samolotu?

Witaj KeyFranz. Chcąc zbudować model latający replikę nie sposób obejść się bez wzorca prawdziwego samolotu. Post zamieściłem z intencją zebrania jak największej ilości danych, plany modelarskie  by mi się przydały do reanimacji skrzydeł. To co udało mi się znaleźć na forum w tym relacje z przepięknej repliki pana Henryka, niestety temat tak stary że zdjecia już nieaktywne ale spróbuj nawiązać kontakt z Panem Henrykiem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre plany RWD -6 były kiedyś publikowane w "Modelarzu" jak pamiętam. Wydawały się rzetelne, w dosyć dużej skali...

A jeszcze przypomniało mi się że w "Planach Modelarskich" też był zdaje się RWD-6.

Popatrz może na allegro.

 

Edycja:

A jednak, dobrze kojarzyłem:

https://allegro.pl/oferta/rwd-6-plany-modelarskie-numer-61-1974-12176507706

Tylko te stare plany potrafią mieć wiele przekłamań. 

Ja raczej szukał bym tych z "Modelarza".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli szukasz planów rzeczywistego samolotu, to najlepsze są te od E. Ferka z Modelarza. Schiera też możesz użyć, ale warto porównać ze zdjęciami, zwłaszcza w okolicach przodu kadłuba. Dla sędziego nie ma nic świętszego niż "wydrukowane", więc w dokumentacji zawodniczej MUSISZ podpierać się planami uznanymi za kanoniczne. Nawet jeśli są do dupy.

Pan Henryk miał ten luz, że budował model dla latania dla siebie, a nie zawodniczy, więc posiłkował się wiedzą, której nie ma na żadnych dotychczas wydanych planach.

+ bonus prywatny :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, KayFranz napisał:

Jeśli szukasz planów rzeczywistego samolotu, to najlepsze są te od E. Ferka z Modelarza. Schiera też możesz użyć, ale warto porównać ze zdjęciami, zwłaszcza w okolicach przodu kadłuba. Dla sędziego nie ma nic świętszego niż "wydrukowane", więc w dokumentacji zawodniczej MUSISZ podpierać się planami uznanymi za kanoniczne. Nawet jeśli są do dupy.

Pan Henryk miał ten luz, że budował model dla latania dla siebie, a nie zawodniczy, więc posiłkował się wiedzą, której nie ma na żadnych dotychczas wydanych planach.

+ bonus prywatny :))

Nie mam zamiaru startować w żadnej modelarskiej dyscyplinie :) robie modele wyłącznie dla siebie. Nawet na piknikach nie bywam. Mam małe doświadczenie ale z modeli najbardziej podobają mi się te przypominające prawdziwe samoloty. RWD jest pięknym samolotem a jak już wpadła "baza" w moje ręce to chciałbym sobie zbudować coś na wzór makiety.

Dzięki za "bonusik" :) na pewno się przyda :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KayFranz - tak - jesli masz na mysli stateczniki to beda bialo-czerwone :D ale założe odpowiedni wątek jak już zacznę przy nim pracować. Pewnie bliżej jesieni bo obecnie mam zadużo wolnego czasu. Bardziej mam problem jaki dobrać silnik bo do tej pory mialem do czynienia tylko z elekrykami a w RWD na pewno zasosuje silnik spalinowy - ale to jak pisalem.. w odpowiednim nowym wątku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.