Skocz do zawartości

RC Phoenix RTF


wosiekpl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

 

Po moich perypetiach z RWD 5 moja zona postanowila zrobic mi prezent i zakupila szybowiec RC Phoenix RTF. Stwierdzila bowiem ze na RWD chyba sie nie naucze latac i widzac moje co tygodniowe kraksy postanowila zakupic gotowy samolot. W tej chwili RWD 5 mam troche odstawiony na bok z uwagi na brak czasu. Ma rozbity przod i buduje nowe lzejsze skrzydlo bo te ktore mam jest zbyt ciezkie. Tak jak pisze , brakuje mi czasu ale kiedy tylko bede mogl powroce do odbudowy RWD 5 , bo to co sprawia mi radosc to fakt ze model zbudowalem od podstaw a nie zmontowalem gotowy model i tez lata . Druga sprawa to ze Phoenix niezbyt mi sie podoba , ja mialem zamiar kupic Easy Gildera Pro bo raz ze bardziej mi sie podoba i bardziej nadaje sie do ( w przyszlosci ) zabudowy malej kamerki , dwa ze praktycznie mam cala elektronike do zabudowy.

 

Daltego tez prosze o opinie , co sadzicie o tym szybowcu.

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Dzieki za odpowiedz. Jesli w koncu z nim pozostane , zastanawiam sie ( w przyszlosci ) czy nie wymienic silnika na bezszczotkowy , bo ten ktory posiada ma takie i z czasem sie zuzywaja. Bede wiec musial poszukac odpowiedni silnik zastepczy.

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wosiekpl a po co chcesz ten model wymieniać na EG? Przecież ten Twój Phenix, to kopia popularnego Easy Star'a czy Focus'a. BARDZO dobry model na naukę latania. Faktycznie jak silnik, który w nim jest już ubijesz, to zmień go na bezszczotkę (nie zapomnij wówczas wymienić również regulator).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

No ja już nie chciałem pisać... ale :P... moim zdaniem to nie ma sensu,bo ten model to nie ma być przecinak, a ten 1 cal jakiejś wielkiej zmiany ci nie da. A jeśli 5 cali pasuje idealnie, a 6 to trochę za dużo, to zawsze można zainwestować w 5.5... tylko pytanie "Czy jest sens??"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

 

Ponownie powracam do tematu tego modelu . Tym razem mam pytanie dotyczace doboru smigla. Jak pisalem w poprzednich listach , zamontowalem silnik HXTBS 2835C 2200 Kv / 32A / 220 W . Smiglo jakie mam to MPX 5x4 . Takie smiglo bylo na wyposazeniu orginalnym do silnika 480. Dzisiaj zamocowalem drugie , 6x4 ktore musialem lekko przyciac i wywazyc przed zamontowaniem bowiem bylo ono za dlugie i zawadzalo o kadlub. Na tym smigle i takze na orginalnym zauwazylem ze w czasie wznoszenia na pelnym gazie model poczatkowo nabiera predkosci i zaczyna sie wznosic ale po chwili wydaje sie ze wiecej nie moze i dalsze wznoszenie przychodzi mu z trudem. Szacuje ze kat wznoszenia to ok 30 , gora 40? . Waga do lotu wynosi okolo 730-740 gr. Poniewaz jestem nowicjuszem to jedynie co moge dodac to ze wydaje mi sie ze smiglo traci na sprawnosci i chociaz silnik jest na max obrotach to nie jest w stanie ciagnac go do gory. W klubie poradzono mi zalozyc wieksze smiglo co odpada z uwagi na zamocowanie silnika badz tez wymienic smiglo na trojlopatowe jakie zamowilem. Smiglo to GWS 5x3x3 .

Ciekaw jestem co o tym sadzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Ponownie powracam do tematu tego modelu . Tym razem mam pytanie dotyczace doboru smigla. Jak pisalem w poprzednich listach , zamontowalem silnik HXTBS 2835C 2200 Kv / 32A / 220 W . Smiglo jakie mam to MPX 5x4 . Takie smiglo bylo na wyposazeniu orginalnym do silnika 480. Dzisiaj zamocowalem drugie , 6x4 ktore musialem lekko przyciac i wywazyc przed zamontowaniem bowiem bylo ono za dlugie i zawadzalo o kadlub. Na tym smigle i takze na orginalnym zauwazylem ze w czasie wznoszenia na pelnym gazie model poczatkowo nabiera predkosci i zaczyna sie wznosic ale po chwili wydaje sie ze wiecej nie moze i dalsze wznoszenie przychodzi mu z trudem. Szacuje ze kat wznoszenia to ok 30 , gora 40? . Waga do lotu wynosi okolo 730-740 gr. Poniewaz jestem nowicjuszem to jedynie co moge dodac to ze wydaje mi sie ze smiglo traci na sprawnosci i chociaz silnik jest na max obrotach to nie jest w stanie ciagnac go do gory. W klubie poradzono mi zalozyc wieksze smiglo co odpada z uwagi na zamocowanie silnika badz tez wymienic smiglo na trojlopatowe jakie zamowilem. Smiglo to GWS 5x3x3 .

Ciekaw jestem co o tym sadzicie?

 

Czy Toim zamiarem jest pionowe wznoszenie ? Na tak małym śmigiełku nie osiągniesz takiego ciągu - zwłaszcza na przycinanym. Lataj, wznoś się na owych 30-40 stopniach a potem kupuj model do którego możesz założyć motorek 1000W, pakiet 6S i będziesz miał pionowe kuku ( czyli małą spawarkę ).

 

Powodzenia

 

ps. i daj znać jakie efekty da Ci trójłopatowe ( wg mnie - niewielkie )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Nie mam zamiaru wznosic sie pionowo , bo nie o to mi chodzi. Jedynie chcialbym jesli to mozliwe aby zwiekszanie wysokosci bylo jak najszybsze. Poniewaz ucze sie latac , czasem przydazylo mi sie ze model za bardzo znizyl sie do ziemi i musialem jak najszybciej przejsc na wznoszenie aby sie nie rozbil.

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Widze ze temat stanal w miejscu wiec zadam innaczej sformulowane pytanie , co sie zmieni jesli smiglo dwulopatowe MPX 5x4 zastapie trojlopatowym GWS 5x3x3 . Silnik ten sam , 2200Kv , 32 A , 220 W . Model Phoenix ( klon Easy Star ) waga ok 730 gr.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiana na 3-łopatowe da niewiele, ale powinno być lepiej.

A to, że model początkowo się wznosi, a po chwili traci wigor, wygląda mi na winę zasilania (akumulator nie daje rady).

Zbadaj to na ziemi, z podłączonym do akumulatora woltomierzem, ewentualnie "na słuch" czy silnik zwalnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Akumlatorki jakie mam to ABF 3S 2200 mAh , co prawda maja kilka lotow i z tego co zauwazylem ladujac je Imax B6 po kompletnym rozladowaniu pradem 0.5 A i takim samym pradem ladujac wchodzi lekko ponad 1800 mAh czyli 400 juz trace. Silnik nie slychac aby tracil obroty ( tak mi sie wydaje ) a slychac go jak "ose " . Mam zamiar zakupic drugi silnik do prob wtedy bede mogl ocenic jak dziala. Najpierw jednak zrobie z nowym , nie uzywanym akumlatorkiem Rhino 2150 mAh 3S .

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to nazywam dźwiękiem zażynanego komara ;)

Jeśli silnik nie traci z czasem mocy, to wina może leżeć po stronie pilota. Model idzie do góry i przestajesz go dokładnie widzieć. Przez to nie jesteś w stanie utzymać odpowiedniego kąta wznoszenia.

Być może tak jest.

A z doświadczenia wiem, że model powinien ładnie latać przy oryginalnym napędzie.

Przeróbki jakie stosują fani większej mocy, to umieszczenie silnika wyżej, po to żeby zmieściło się większe śmigło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.