Skocz do zawartości

Nie mam konceptu jak rozwiazac kulkomierz


Marek_Spy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki problem bo chciałbym zaprojektować coś w rodzaju korka na fiolkę w której się znajdują kulki o średnicy około 5 mm a sama fiolka też ma małą średnice bo 10 mm  i z tym jest problem bo nie ma jak upakować rozwiązań które się stosuje w pojemnikach na słodziki do kawy. Niestety kulki nie chcą się układać i podajnik nie pracuje może ktoś podsunie jakiś pomysł ?

1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
13 minut temu, kojani napisał:

Może układ poziomy obrotu?

Może obracana pokrywa przesłaniająca lub otwierająca otwór.

o tym nie pomyślałem tyle ze te kulki się blokują i nie chcą wpadać do tego kanału.

 

12 minut temu, pawel66 napisał:

magazynki asg

a konkretniej ? bo kulki są w fiolce luzem i nie lubią się układać w rządek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to odpada

12 minut temu, pawel66 napisał:

 https://allegro.pl/oferta/szybkoladowarka-ladownica-do-kulek-asg-150bb-4948003613

 

Zbyt malo informacji podales zeby cokolwiek sensownego doradzic więc strzelam ...

 

ok okrągła probówka a w niej kulki takie jak słodzik do kawy, kulki sobie latają luzem w tej probówce, zatykam kulkomierzem i chce żeby kulki się nie wysypywały luzem a po jednej a jeszcze lepiej po 3 szt. ten patent ktory pokazałem złe działał bo kulki nie chciały się przesuwać i się blokowały a i tryb nie zawsze łapał kulkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak czesto zamierzasz ten dozownik uzywac? Bo jak niezbyt czesto, to zeby nie doprowadzac do przerostu formy nad trescia i zbyt dlugo glowy nie lamac, byc moze wystarczyloby zwykla pinceta pojedynczo wyjmowac. Istnieja tez specjalne pincety do chwytania kulek - posiadaja na koncowkach wyzlobienia.

Albo do patyczka przykleic niewielki kawalek dwustronnej tasmy klejacej i go "zanurzac" - kilka kulek zawsze sie przylepi, a po wyjeciu z buteleczki juz latwo trzy z nich oddzielic i nic sie nie rozsypie ani zadna kulka nie "ucieknie". To tak troche po chlopsku, ale moze wystarczy?

Albo sprobowac pudeleczko od "Tic-Tac" tylko, ze tam za kazdym nacisnieciam "Tiktaki" pojedynczo wylatuja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.