Skocz do zawartości

MULTIcharger LN-3008 EQU - czy ktoś używa?


darek.3333

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem ładowarkę jak w temacie w sierpniu zeszłego roku. Prawie jej nie używałem bo model do którego ją kupiłem (do ładowania pakietu 2S zailającego odbiornik) rozbiłem w pierwszym locie. Potem zbudowałem dwa modele elektryczne i do nich stosowałem pakiety 3S WOw i ładowałem je ładowarką E-SKY 0,8A. To trochę mało jak się chciało polatać we dwóch z synem mając cztery pakiety 1300mAh. Postanowiłem więc uruchomić MULTICHARGERA LN-3008. Ładowałem bez balansera bo nie miałem przejścówki prądem ok 2,5A. Ładowarka naładowała pakiet 1300mAh około 20 razy i się popsuła. Niby wskazywała , że ładuje ale w pakiecie nic nie przybywało. Po jakimś czasie oddałem ją do sklepu gdyż była na gwarancji (30 grudnia 2008r) i kupiłem taką samą , gdyż założyłem , że przypadkowo mi się tamten egzemplarz popsuł. Niestety po miesiącu sytuacja się powtórzyła. Myślałem , że tamta już wróciła z serwisu. Niestety najpierw serwisant był na nartach a potem przecież sklep wyjeżdża na targi. Więc może pod koniec lutego coś się rozstrzygnie z reklamacją (dwa miesiące). Sklep Art.-Hobby.

 

Zasilałem tą ładowarkę zgodnie z instrukcją 12V z akumulatora samochodowego. Nie da się przekroczyć prądu ładowania ustawianego pokrętłem. Podobno się ładowarki rozprogramowały wg serwisanta i pojechały na reklamację do Multiplexa. Co mogło być przyczyną takiego pogromu moich ładowarek. W sklepie twierdzili , że nie w tej kolejności podłączałem ładowarkę ( najpierw pakiet a potem ładowarkę do zasilania akumulatorem samochodowym) a potem wybór rodzaju baterii, ustawienie prądu łądowania i przycisk start.

Jak ktoś doczytał do końca i wie co mogło być przyczyną podwójnej awarii będę wdzięczny. Ładowarka miała dość atrakcyjną cenę 159zł ale za dwie to już mógłbym wybrać coś lepszego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedawca się zarzekał , że ładowarka jest dobra bo sprzedał "setki" i nie miał reklamacji. I tak będę musiał poszukać coś innego bo tamte to jakiś szmelc. Ciekaw jestem tylko jak przebiegnie reklamacja i jak będą się zachowywać te ładowarki potem.

 

Pytałem w innych sklepach i też twierdzą , że ta teoria kolejności podpinania to jakiś wykręt, zwłaszcza , że pierwszą używałem bez balansera a podłączenie samych kabli głównych pakietu nie powinno mieć wpływu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darku, może trochę nie na temat, ale jak będziesz ładował pakiety 1300 mAh prądem 2,5 A, to raczej długo się nimi nie pocieszysz.

Piszesz, że to pakiety WOW, a więc raczej nie dopuszczają ładowania prądem 2C. A może właśnie dopuszczają? Wtedy odszczekuję to wszystko!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dane mi było zbyt długo je poładować takim prądem. Na pakietach jest napisane 20C . Wyczytałem tu na forum , że prąd dopuszczalny to jedna dziesiąta wydolności prądowej razy pojemność. Czyli 1,3*2 wyszło mi 2,6A. Ale może coś pokręciłem więc proszę o sprostowanie. Zwykle ładuje te pakiety prądem 0,8 A małą ładowarką E-SKY. Ale na lotnisku jak się chce wykonać jeszcze z jeden , dwa loty to sporadycznie chciałbym móc naładować te pakiety szybciej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę poszukać ten temat o ładowaniu. Pewnie coś źle zrozumiałem. Na razie jak wspomniałem ładuję pakiety prądem 0,8A. Poza lutowaniem kabelków nie zauważyłem pogorszenia jakości pakietów. Klika razy ładowałem te pakiety większym prądem ale nie było to zbyt często. Czy to mogło być przyczyną awarii ładowarki???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Czy ktoś wie w jakim terminie powinna być rozpatrzona reklamacja? I jak ten termin jest nie dotrzymany to z tym można zrobić? Ja czekam już ponad dwa miesiące na rozpatrzenie reklamacji ładowarek. W sobotę kupiłem sobie jeszcze jedną ładowarkę pelikana z podwójnym zasilaniem raytronic C14. Sprzedawca nie miał przejściówki do balansera więc zlutowałem sobie sam. Ale co się przy tym naprzelutowywałem to moje. Reasumując historie moich ładowarek: Dwie EQU 3008 reklamują się w Multiplexie drugi miesiąc. Ładowareczka 0,8A E-Sky pracuje bez wytchnienia ale ostatnio ładowała mi pakiet 1300mAh 5 godzin więc z tego 0,8A już niewiele zostało. Kolejna ładowarka Jeti zakupiona w dziale giełda naszego forum zaginęła na poczcie bo już czwarty tydzień nie może dotrzeć. No i jest Raytronic C14 Pelikana - z przejściówką do balansera mojego wykonania - działa. Czyli na pięć działają dwie z czego jedna ledwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Z tego co pamiętam to w ciągu 14 dni sprzedawca musi określić się czy uznaje reklamację czy nie, jeśli uznaje to usterkę usuwa w bliżej nie określonym czasie. Taką informację uzyskałem reklamując w markecie GPS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jedna z tych ładowarek pracowała miesiąc a druga może z tydzień. Na jednym z postów (nie pamiętam już którym) podzieliłem się na gorąco o uszkodzonej ładowarce i objawach. Jeden z kolegów z forum napisał, że ma to samo z taką samą ładowarką. Jak mi się zepsuła pierwsza stwierdziłem , że to przypadek i kupiłem taką samą. Ale jak druga... :cry: . Teraz nie wiem jak się z nimi obchodzić jak wrócą z reklamacji powiedzmy naprawione. Serwisant sklepowy stwierdził , że się rozprogramowały i muszą pojechać do producenta. Objaw był taki , że z balanserem nie chciała wystartować a bez niby startowała i wskazywała ładowanie ale nie ładowała. Żeby było ciekawiej to na początku szwankowania od czasu do czasu udało się jej jeszcze coś naładować ale potem już nie. Ale też bym chętnie posłuchał opinii innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.