Skocz do zawartości

aparatura RADIOMASTER TX16


piotr11
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem tutaj nowy i mam problem , jestem szczęśliwym posiadaczem aparatury RADIOMASTER TX16 którą to próbuję opanować od prawie roku i w zakresie podstawowych funkcji uważam że mam opanowaną,apetyt jednak rośnie w miarę jedzenia- więc postanowiłem zakupić czujnik telemetrii wysokości nazwany po angielsku ;ALTITUTDE ;w tym miejscu chciałbym zaznaczyć że mam 65lat i nie znama angielskiego,więc posługując się filmikami z netu potrafię rozpoznać gdzie w danym momencje znajduję się osoba prezentująca.Moja prośba dotyczy pomocy w ustawieniach telemetrii tak abym widział na widzetach aparatury na jakiej wysokości znajduje się model, z góry bardzo dziekuję za pomoc.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo dziękuję za filmiki zwłaszcza drugi ,ponieważ moja aparatura właśnie ma taki wygląd , - ale do rzeczy!!!!wstawiłem zdjęcie moich odbiorników{mam zbindowane na nich wszystkie moje samoloty} we wszystkich samolotach mam dołożony czujnik pakietu i widzę go na widżecie., pomyślałem więc że fajnie było by wiedzieć na jakiej wysokości jest szybowiec w tym celu dokupiłem czujnik zamieszczony na zdjęciu instrukcja czujnika mówi że należy go skalibrować na 1metrze ,a pużniej jak ja to sobie wyobrażam w miarę  wznoszenia się czujnik na widżecie w odbiorniku będzie mi pokazywał na jakiej wysokości jest samolot. Niestety nie potrafię go zainstalować w odbiorniku (bo to że trzeba go podłączyć szeregowo do czujnika napięcia pakietu to wiem ) nie potrafię przejść przez te wszystkie dla mnie mało znaczące skróty w aparaturze, jeżeli więc ktoś potrafi  : łopatologicznie :przekazać to byłbym bardzo wdzięczny.   

+++a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli udało się zainstalować czujnik napięcia to z czujnikiem wysokości procedura taka sama. Najpierw musi ten czujnik zobaczyć nadajnik tak jak na filmiku.

Akurat sprzedałem ten nadajnik więc dokładnie nie opiszę. Jest jeszcze jedna sprawa z tym czujnikiem a dlatego że został wprowadzony przez FS jako ostatni do swoich aparatur. Nadajniki FS i6 go nie widziały ale FS i6X już tak. Wcześniejsze nadajniki FS i8 i i10 też go nie widziały ale po zmianie oprogramowania już było OK.

Mam nadzieję że  system AFHDS2 w tym nadajniku jest pełny i go obsługuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jeden emeryt dołączył z radiomasterem tx16s. Wszystko można opanować mam trochę więcej lat jak piotr 11.  Filmiki prezentowane na yt są zwykle po angielsku ale można je opanować.

Jak połączysz ten czujnik z odbiornikiem  następnie w aparaturze wejdź w telemetrię nadajnika i dodaj czujnik (znajdź nowe czujniki)

Potem ustaw ten czujnik jak na filmiku pokazał wcześniej nJerzy_R.

Tutaj zadam pytanie jakie masz menu w tx16s polskie czy angielskie. Czy jest to opentx czy edgetx.

W twoim przypadku poleciłbym wgrać menu polskie oraz głosy polskie, wiele spraw to ułatwia.

Na foto drugim pozycja na pasku Alt wysokość.

Głosy polskie na forum zamieściłem.

Schowek01.jpg

Schowek02.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziekuję za odpowiedz, czujnik już wgrałem i widzę go tylko jest problem z jego kalibracją , gdyż po wyedytowaniu czujnika są trzy parametry do ustawienia , precision,ratio,i oofset i tutaj mam problem ponieważ czujnik skacze i nie jest stabilny , gdzyż chyba nie jest skalibrowany , a i potem są okienka do zaznaczenia ,więc jeżeli tutaj kolega mógłby mi pomóc byłbym bardzo wdzięczny . całe manu mam w języku barbarzyńców (angielski) ale wita mnie po polsku i upomina po paru minutach też po polsku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam musisz w pozycji ofset ustawić wartość przybliżoną aby Alt wskazywał zero. Ale to też jest problematyczne. Bo nie wiesz na jakiej wysokości znajdujesz się z radiem, względem poziomu morza.

Nie podałeś jakiego systemu używasz opentx czy edgetx.

Powitanie masz po pl czyli głosy polskie masz wgrane. Jeszcze wgraj sobie wersje pl i będziesz miał menu po polsku.

Zamieściłem plik bin edgetx 2.7.1

Jak to wykonać zamieszczam link

https://oscarliang-com.translate.goog/flash-edgetx/?_x_tr_sl=en&_x_tr_tl=pl&_x_tr_hl=pl&_x_tr_pto=sc

 

tx16s-PL-2.7.1-a55aff02c.bin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.