Skocz do zawartości

nowy os-max 15LA ma luzy


roger298
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie dawno kupiłem silniczek jak w tytule, ze względu na wiadomy okres przed świąteczny dziś dopiero dokładnie mu się przyjrzałem i zauważyłem wyraźny luz poprzeczny na wale silnika, i chyba również na korbowodzie. Silnik jest nowy, jeszcze nie wkręcałem świecy. Porównywałem go z posiadanym przeze mnie 46 LA - tamten po około 3 sezonach pracy jest spasowany jak szwajcarski zegarek. To chyba nie normalne w nowym silniku tej marki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
2 godziny temu, roger298 napisał:

To chyba nie normalne w nowym silniku tej marki?

Tak jak napisał Paweł luz poosiowy jest w przynajmniej tych silnikach normalny.Nie martw się tym . Mam 25 La i też taki luz ma. I to spory.Latałem na nim chyba z 6 sezonów.

I nadal jest sprawny i pięknie pracuje tylko model nie ma odbiornika i dlatego chwilowo nie lata.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, roger298 napisał:

Problemem jest luz na panewce wału - prostopadle do osi.

No cóż , to trochę komplikuje sprawy. Jeśli masz możliwosć to reklamuj towar. Jeśli już nie ma takiej możliwości to odpal go i zobacz jak pracuje. Jak wszystko będzie ok to sie nie przejmuj. A gdyby były jakieś problemy to wtedy będziesz myslał co robić dalej.

Trudno tak bez "macania motorka" stwierdzić czy ten luz jest dopuszczalny. Choć w tym miejscu luzu być nie powinno.

Widzisz , w sklepach to już końcówka wyprzedaży małych silników żarowych i podejrzewam ,że zdarzają się egzemplarze wadliwe lub wcześniej zwracane a teraz sklepy sprzedają wszystko jak leci bo tylko to zostało. Ale głowa do góry być może twój silnik będzie normalnie pracował , nie martw się.

Pamiętaj przed pierwszym odpaleniem o tym ,że silniki panewkowe muszą mieć minimum 18% wysokiej jakości oleju w paliwie ( ja docierałem na 20% olej EDL

To bardzo ważne , zresztą w instrukcji jest wszystko opisane.

Możesz mi zaufać: mam 3 szt. Os Max serii LA ,wszystkie kupowałem nowe i docierałem. Pracowały i pracują bardzo dobrze i bezawaryjne.

Gdybym był na twoim miejscu spróbowałbym uruchomić motor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak mówisz napiszę do sprzedawcy, jak przyjmie reklamację to po sprawie. Jak się sianem wykręci to spróbuję uruchomić. Trochę się martwię żeby mi nie puszczał paliwa przez panewkę, no i czy nie będzie kłopotów z regulacją - to w końcu nieszczelność komory korbowej, ale może nie będzie się czym martwić. Będę informował co z tej sprawy wyniknie.

Wysłane z mojego Mi A2 Lite przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, roger298 napisał:

Tak jak mówisz napiszę do sprzedawcy, jak przyjmie reklamację to po sprawie. Jak się sianem wykręci to spróbuję uruchomić. Trochę się martwię żeby mi nie puszczał paliwa przez panewkę, no i czy nie będzie kłopotów z regulacją - to w końcu nieszczelność komory korbowej, ale może nie będzie się czym martwić. Będę informował co z tej sprawy wyniknie.

Wysłane z mojego Mi A2 Lite przy użyciu Tapatalka
 

Jasne, masz rację ale być może ewentualne nieszczelności którę Ciebie niepokoją uszczelnią się gęstym w sumie i w dużej % ilości olejem modelarskim?

Ale masz słuszność lepiej reklamować a jak się nie uda wtedy próbować.

Wesołych Świąt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

no i sprawa się wyjaśniła - okazało się, że wszystkie piętnastki na półce (w liczbie 3 szt) miały ten sam problem co dla mnie oznacza że zostałem bez silnika (sklep będzie je reklamował u dystrybutora, ale to już we własnym zakresie). Na otarcie łez wziąłem sobie os-max 46AX2. Wiem że to zupełnie inna klasa ale to był jedyny wybór w podobnym przedziale cenowym. Nie chciałem zostać z niczym, a dla tak zacnego motorka niewątpliwie znajdę stosowne zajęcie w bliższej lub dalszej przyszłości. W sumie może to i lepiej - trenerek na silnik 46 (piętnastka miała być do wicherka 10) będzie latał spokojniej - mam na myśli masę, bo moc to raczej szatańska będzie... a to moje nowe cudo 🤗

IMG_20230106_105721.jpg

IMG_20230106_105413.jpg

IMG_20230106_105738.jpg

IMG_20230106_105311.jpg

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.