Skocz do zawartości

Jakie śmigło do Graupner speed 300


Bruno266

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak w temacie nie wiem jakie mogę zastosowac śmigło do speed 300 o obrotach max 29000 - planuje to zapakować bezpośrednio bez przekładni do wicherka 10 - i myślałem o śmigle 6*3 ale nie mam pewności czy dobrze kombinuje

Z góry dziękuje za pomoc - aha regulator ma 18 A pakiet li pol 1800 mAh 7,4 v

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z takim śmigłem ten silniczek spalisz na 100%.Przy osiąganych przez niego obrotach ciężko będzie dobrać jakieś śmigło o sprawności całego napędu w tym modelu nie wspominając. Inaczej sprawa się ma stosując przekładnię przynajmniej 1:4. Tutaj masz kalkulator który pomoże dobrać przekładnię ale ze swojej strony proponuję zastosować małego bezszczotkowca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z takim śmigłem ten silniczek spalisz na 100%.Przy osiąganych przez niego obrotach ciężko będzie dobrać jakieś śmigło o sprawności całego napędu w tym modelu nie wspominając. Inaczej sprawa się ma stosując przekładnię przynajmniej 1:4. Tutaj masz kalkulator który pomoże dobrać przekładnię ale ze swojej strony proponuję zastosować małego bezszczotkowca.

 

 

Wszystko oki ale nie mogę dojśc jak określić czy napęd będzie skuteczny w tym programie posiadam przekładnię do tego silnika 1:3,46 i śmigła 10*8 , 10*4,7 i 10*6 lub 9*6 może z tego cos się skompletuje ewentualnie mam śmigło 7*4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drive Calculator wylicza, że ze śmigłem 6x3 silniczek ten pracuje blisko granicy swoich możliwości prądowych ale ich nie przekracza. Mamy ok. 10100 rpm, ciąg stat. 166 g, prędkość strumienia zaśmigłowego 36 km/h, prąd 3.6 A. Z przekładnią 3.5:1 mamy przykładowo:

10x6 - 174 g, 26 km/g, 2.1 A

10x8 - 231 g, 32 km/g, 2.6 A

Nalepiej byłoby zrobić próby silniczka z pomiarem pobieranego prądu. Ile waży Twoj WICHEREK ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.