Skocz do zawartości

Rozmieszczenie anten po raz n'ty


mar_io
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, 

Byłem na jesieni świadkiem jak modelarze po rozbiciu modelu dywagowali nad rozmieszczeniem anten w odbiornikach 2.4 Ghz. Anteny nie były poprowadzone ani równolegle, ani się nie przecinały. Były luźno w kadłubie pod kątem ok 45 stopni od siebie. Oczywiście padło hasło że to wina źle poprowadzonych anten. Nie był to mój model, ale wydawało mi się że powodem kraksy była albo wina konstrukcji (jakiś orczyk oderwany) albo inna wada konstrukcyjna. W każdym razie w tej chwili mam na stole mojego MX'a z wydrukowanym mocowaniem do odbiornika SR-10. Jest tam mocowanie jednej z anten pionowo, drugą siłą rzeczy można poprowadzić na dwa sposoby. W związku z tym chciałbym zapytać czy ma znaczenie w jaki sposób drugą antenę poprowadzę? Wydaje mi się że nie ma to znaczenia. Jednak wolę zapytać. Poniżej fotki.
 

IMG-4654.jpg

IMG-4655.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ja też jednak w moim pytaniu chodzi mi o płaszczyznę, w której są one ustawione pod kątem 90 st. Czy to ma jakieś znaczenie. Jedna z anten jest w pionie (w osi "Z" - powiedzmy) drugą można pod kątem prostym poprowadzić w osi X lub Y względem Z. 

Plik poniżej:
 

FrSky_SR10_Pro_Case_-_Center_Antenna.stl

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.