Skocz do zawartości

Fusion 360


mar_io
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, 

Potrzebuję pomocy chłopaki od kogoś kto ma obcykane projektowanie w fusion 360. Mianowicie. Mam w wersji niekomercyjnej zapisany swój projekt kadłuba do szybowca. Generalnie robiłem to aby poćwiczyć projektowanie 3d. Kadłub jest złożony z wielu brył. W fazie projektowej doszedłem do miejsca gdzie chciałbym przerobić kadłub pod formę negatywową do druku 3d. (wczoraj kadłub podzieliłem na kawałki i wydrukowałem także z zapisem do stl nie ma problemu). Problem jest w czym innym. Nie mogę utworzyć z poszczególnych brył kombinacji. Udało mi się zszyć poszczególne bryły, utworzyła się jedna bryła jednak używam jako wzoru filmu:
 

 

od 13:15 jest pokazane jak robi się formę negatywową. Wszystko super ale ja umiem tylko podczas tworzenia kombinacji formy z kadłubem zaznaczyć stworzone wycięcie proste ale nie umiem już samej bryły kadłuba. Nie wiem co dalej począc. Próbowałem stworzyć kombinację też bez rezultatu. Generalnie mam w swoim projekcie wyodrebnioną kabinę do formy i tutaj mi się udało wszystko zrobić ale ona była od początku jedną bryła, nie zlepkiem poszczególnych brył.

Proszę o podpowiedź. Z góry dziękuję. 

W tej chwili u mnie tak to wygląda:
 

Zrzut ekranu 2023-02-21 230954.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa okazała się prosta. Model był wykonany z poszczególnych brył, które trzeba było zszyć potem wykonać scalanie w jedną bryłę. (chyba że można inaczej ale ja nie wiem jak) okazało się że blokowały mnie małe otwory w tych bryłach, które to uniemożliwiały i blokowały funkcję. Po zamknięciu ich płaszczyznami wszystko się udało. Scaliłem to w jedną bryłę i dalej już z górki.  

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.