Skocz do zawartości

Proszę o pomoc w doborze nadajnika


Pitpit
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 

Mam wózek i zawieszenie gotowego modelu 2.4GHz ale niestety nadajnik zaginął i w sumie nie do końca wiem czy możliwe będzie "dobranie" właściwego nadajnika jedyne co mam to zdjęcia elektroniki odbiornika. Nie jest to zabawka jakiegoś znanego brandu więc szanse na kupienie jako czas zamienna jest bliska zeru. Wpisując oznaczenia z płytki odbiornika Google milczy. Jeżeli ktokolwiek będzie umiał mi pomóc będę bardzo zobowiązany za wszelką pomoc. 

IMG_20230307_123427.jpg

IMG_20230307_112609.jpg

IMG_20230307_102226.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za odpowiedź. Jeśli mogę zapytać jeszcze tak zgłębiając temat czy problem leży w kodowaniu sygnału?  Widziałem jakieś takie nadajniki uniwersalne podobno które wedle producentów mogą obsłużyć wszystko aczkolwiek tak po ludzku rozumując jeśli coś jest do wszystkiego to pewnie do niczego. Czy jest sens by z czymś takim wogole próbować? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W skrócie - jest dużo kombinacji poniższych czynników:
- częstotliwość radiowa,
- kodowanie sygnału
- protokół transmisji
- przypisanie i sposób syeriwania kanałami

Miltimoduły często obsługują popularne gotowce, ale odnosi się do głównie do popularnieszych marek zabawek, i i tak jest dużo szukania odpowiedniego protokołu i przypisania kanału.

Ps. Płytka u Ciebie wygląda jak najprostsza ze sterowaniem na przekaźnikach bez sterowania proporcjonalnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za odpowiedź. Jak najbardziej jest to prosty układ z silnikiem szczotkowym sterowanym zmiana biegunowości stąd te przekaźnik na płytce. Gdzieś tam na półce znalazłem stary zestaw on off na 2.4 GHz więc plan jest taki że będę chciał zrewitalizowac to autko dla syna w jak najprostszej wersji. Potem powoli zacznę kompletować części żeby zrobić to wszystko trochę inaczej. Więc pewnie przekaźniki pójdą w ruch. Mam tylko zagwozdkę z sterowaniem skrętem kół. Jak się dobrałem do przedniego zawieszenia znalazłem silniczek z przekładnia zębata oraz tarczkę z skomplikowanymi stykami. Jest to obsługiwane złączem 7-pinowym 2 Fi G to zasilanie silniczka zmiana polaryzacji zmienia kierunek skrętu. Reszta od A do E działają z tymi stykami i nie do końca wiem jak to obsłużyć używając 2 kanałów. Jeszcze raz dziękuję za odpowiedzi i pomoc z waszej strony. 

IMG_20230308_114234.jpg

IMG_20230308_134753.jpg

IMG_20230308_114117.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te dużo kabelków od skrętu to pewnie 2 piny na silnik i 3 na potencjometr. Czyli serwo z elektroniką na płytce.

Sam kiedyś robiłem konwersję na przełączniku sterowanym serwami. :) Wtedy regulatory obrotów kosztowały cebuliony, a sprzęt RC cały przekładałem z samolotu.

 

Jeżeli nie przerażają Cię koszty, i chcesz się skupić na zabawie i modyfikacjach mechanicznych autka - potem jak się spodoba jazda można nadajnik/odbiornik wykorzystać w kolejnym aucie. Potrzeba jak niżej:

1. standardowe niedrogie radyjko do samochodów np. Dumbo RC X6 (całkiem znośne - sam używam w autku i ślizgu, chwalę sobie możliwość regulacji zakresu przepustnicy - przydatne przy dzieciach i mocniejszych modelach). Oczywiście cokolwiek innego z 2 kanałami da radę (fajnie jakby można było do tego dokupić dodatkowe odbiorniki aby potem nie przekładać między pojazdami).

 

2. silnik bym zostawił i kupił Brushed Motor ESC with BEC ( dobrać trzeba tylko prąd, regulator oczywiście dla aut (dwukierunkowy z hamulcem))

dwa skrajne mocowo przypadki niżej:

https://allegro.pl/produkt/elektryczny-regulator-predkosci-320a-brush-esc-z-021a332a-5058-4059-8c44-c3b3c527e1a8

https://allegro.pl/produkt/esc-30a-szczotkowany-elektryczny-regulator-pcb-b088eb74-539d-4ece-b315-e8600c1d925a

 

3. ze skrętem będzie zabawy bo trzeba będzie wmontować standardowe serwo RC (podłączone potem do odbiornika). Najtańsze ścierwo z metalowymi trybami na początek wystarczy - np. jakiś spad z luzami z samolotu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje bardzo za odpowiedź. Generalnie z tym fordem f150 to mam presje czasu od syna ale po zalogowaniu się na tym forum poczułem jeszcze większą chęć zbudowania czegoś ciekawego jako osobny projekt. Co do nadajnika to też myślałem o dumbo rc x6 albo o innym drugim którego załączam poniżej ale ten drugi ma ograniczenie dla odbiornika do 6v a dumbo puszcza do 10v. Mieszkam w UK więc generalnie posiłkuje się "naszymi azjatyckimi przyjaciółmi" z aliex.... I dumbo x6p I 2 odbiorniki  mogę kupisz za około £30 a ten drugi z 2 odbiornikami za około £23. A mam jeszcze jedno pytanie czy jestem w stanie obsłużyć serwo z Pwm za pomocą odbiornika on off jakkolwiek? 

Pozdrawiam

Screenshot_20230308_183129_com.alibaba.aliexpresshd.jpg

-2023962599-1286090714.jpg

9090802-2072062194.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.