Skocz do zawartości

toto-7


krzysiek1594

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Czy toto-7 jest dobrym modelem na początek i czy toto-0 może być lepszy i łatwiejszy. Jeśli toto-0 jest łatwiejszy to jaki ma silnik bo na stronie motylastego jest nazwa zwyczajowa i tylko maraka silnika której nie rozumiem. I gdzie można kupić depron bo na sklep.modelarnia.pl i na modele.sklep.pl nie mają depronu na stanie a w niedziele muszę już kupić depron i troche balsy na wzmocnienia do tota.

Z góry wielkie dzięki i pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Czy toto-7 jest dobrym modelem na początek i czy toto-0 może być lepszy i łatwiejszy. Jeśli toto-0 jest łatwiejszy to jaki ma silnik bo na stronie motylastego jest nazwa zwyczajowa i tylko maraka silnika której nie rozumiem. I gdzie można kupić depron bo na sklep.modelarnia.pl i na modele.sklep.pl nie mają depronu na stanie a w niedziele muszę już kupić depron i troche balsy na wzmocnienia do tota.

Z góry wielkie dzięki i pozdrawiam!

 

Przejrzyj opisy budowy obu modeli na stronie kolegi Motylastego i sam się zastanów, czy będziesz w stanie wykonać samodzielnie wszystkie etapy. W Toto-7 jak pamiętam jest chyba trochę laminowania. Jeśli masz podaną markę silnika, to jaki problem poszukać tego silnika w sklepach i wyszukać go w ofercie? To konkretnie jest silnik TP z serii 2410. Mają różną moc i prędkości. Oba "Tota" były wielokrtonie opisywane na forum, a wyszukiwarka działa. Na pewno znajdziesz opisy wyposażenia.

A co się stanie, jak nie kupisz w niedzielę depronu? :twisted: Ojciec cię za drzwi z walizkami wystawi, czy Mafia po długi wpadnie? :wink:

"Tota" mozesz wykonać z zamiennika depronu jakim są polistyrenowe podkłady pod panele podłogowe. W każdym sklepie z panelami, marketach budowlanych i niekórych sklepach z wyposażeniem wnętrz. Tyle, ze nie pytaj się o depron, bo to jest nazwa uzywana przez modelarzy, a sprzedawcy nie muszą jej znać. Szukaj produktów Izoflor, Florpool itp. W dziale Warsztat jest temat ze spisem marek handlowych takich paneli i takich nazw szukaj w sklepach.

Wreszcie budowa modelu to nie wyścigi. Nikt ci czasu nie mierzy i lepiej spędzić na budowie kilka tygodni więcej, niż w godzinę wysmażyć bubla. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ertman poradził mi rwd ale zauroczył mnie zefirek którego budowa jest opisana tutaj http://forumrc.alexba.eu/zefirek_1.htm, czy to dobry model na "start" z modelarstwem

ps. w między czasie zbudowałem szybowiec wolnolatający o rozpiętości 165cm i długości 60cm robiłem go z głowy i materiałów dostępnych na miejscu, jest to model kontrukcyjny, stateczniki zrobiłem z zapałek, żeberka skrzydeł ze styropianu a dźwigar skrzydeł ze sklejki, kadłub z jakiejś listewki bardzo ciękiej (około 1mm), całość oklejona papierem śniadaniowym, model waży 120g i jest już wyważony czekam na dobrą pogode żeby go oblatać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.