Skocz do zawartości

Blizzard multiplex problem lądowania.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Posiadam motoszybowiec blizard multiplex ktory osiąga duże prędkości nawet ok. 230km/h. Problem mam z lądowaniem odbywa się tylko na brzuchu a mimo zataczania kół nad lotniskiem nie mogę zmniejszyc prędkości do bezpiecznego lądowania. Jak uda mi się perfekcyjnke usiąść do lądowania to ślizg jest długi po trawie az koncowka skrzydła o coś zahaczy i się ze 2 razy obróci. Czy w tego typu szybowcach można jakieś klapy zrobic czy coś w tym stylu. Model posiada dwie lotki na skrzydłach i dwie male na sterze wysokość ster w kształcie V.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega z lotniska też ma blizzarda - on jest po prostu bardzo szybki. Do lądowania podnosił spływ czyli lotki do góry - wtedy model szybciej zniża do pasa, prędkość nie spada, ale podejście się skraca. Robienie klapolotek nie poprawiało sytuacji - całe lądowanie się wydłużało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 4.05.2023 o 07:47, pietrku napisał:

Może dodatkowe serwo i coś w tym stylu na grzbiecie?

 

Można spróbować dwie lotki do góry, i wtedy na wiekszym kącie podchodzić. Ewentualnie wsześnie zacząć z lotkami do góry, a po zwolnieniu spróbować zmienić obie na dół, ale z powyższych opisów, wychodzi na to, że wychylenia muszą być maksymalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.