Skocz do zawartości

Yak 54 27% 2,26m Hangar 9


Rekomendowane odpowiedzi

Tłumik powinien być zamocowany elastycznie, ale z umiarem. Szczególnie podczas gwałtownego zwiększania obrotów silnika tłumik mocno drży. Miękkie zamocowanie na silikonach skutecznie wytłumia ten efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Tłumik często montuje się na sprężynie na takiej zasadzie, że jest on oparty na wrędzie (przypuśćmy, że w dolnej części) w dwóch punktach, a górna częscie jest montowana na spręzynie. (czyli tak jaby wywalić 2 te twoje silikony i wstawić sprężynę) :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Owszem można zamontować tłumik na sprężynie , ale trzeba sprężynę włożyć w rurkę silikonową oraz wręgę zaopatrzyć również w rurkę , bo się będzie nadpalać od temperatury. Ja stosowałem obydwie metody i zamocowanie na 4 rurkach silikonowych uważam za lepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja mam w Łodzi sklep zaopatrzenia laboratoryjnego .Mozna tam kupić rurki silikonowe róznych średnic . Do tłumików 8 - 10 mm też . Mysle,że nie jest to jedyny sklep i w innych miastach tez takie istnieją o internecie nie wspominajac . W sklepach modelarskich można nabyć silikonowy deflektor wydechu (chyba tak ta końcówka na tłumik sie nazywa ) i z niego powycinać te tulejki .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Yak w czwartek został oblatany. Poleciał jak po sznurku, praktycznie nie potrzebował trymowania. Dałem tylko dwa kliki na trymerze wysokości.

Ostateczne wyposażenie:

Silnik DA50+ mufler KS

Lotki 2x HS 5895MG

Wysokość 2x HS 5625MG

Kierunek HS 5975TG

Przepustnica HS 475HB

Odbiornik JR10DS

Zasilanie serw i odbiornika: Wyłącznik powerbox12 2x 1200 mAh LiFePO4 Fromeco

Zapłon: wyłącznik Digiswitch LiIon TBM 2600 mAh

 

http://img412.imageshack.us/img412/9376/img2461p.jpg

http://img5.imageshack.us/img5/1460/img0005gbn.jpg

http://img15.imageshack.us/img15/1658/img0018ldpdyy.jpg

 

Edit by Rob Mc Fly

Przed wstawieniem fotek zmniejszaj je do przyzwoitych rozmiarów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Waga modelu bez paliwa 7,8 kg.

Na początku latałem ze zbiornikiem paliwa 750ml i śmigłem xoar 22x10. obroty były w granicach 6700. Model wychodził z zawisu ale bardzo ospale. Po wymianie zbiornika na 500ml i śmigła na fiala 22x10 silnik zaczął kręcić 7350 i teraz jest fajnie, mocy do zawisu i wyjścia z niego jest wystarczająco.

U mnie skrzydła są ze styro kryte balsą a u ciebie będą konstrukcyjne przez co powinien wyjść lżejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie skrzydła są ze styro kryte balsą a u ciebie będą konstrukcyjne przez co powinien wyjść lżejszy.

I tu Cię zaskoczę, bo tym razem będzie styro kryte balsą na skrzydłach i statecznikach. Konstrukcja skrzydeł i kadłuba prawie identyczna jak u Ciebie, chociaż postaram się urwać gramy gdzie się tylko da. Jak skrzydła styro balsa i stateczniki będą zbyt ciężkie to zrobie nowe, konstrukcyjne. Ja osobiście latam na zbiornikach 500, i tak jest dla mnie wystarczający, po lądowaniu zostaje ciut mniej jak połowa zbiornika. Co do śmigła to mam VESS 23A(23/7) ale coraz więcej słyszę opinii, że na 22/10 chodzi lepiej. Masz może porównanie? Chyba trzeba będzie wyskrobać trochę kasy i kupić 22B VESSa, może będzie poprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do śmigła to mam VESS 23A(23/7) ale coraz więcej słyszę opinii, że na 22/10 chodzi lepiej. Masz może porównanie? Chyba trzeba będzie wyskrobać trochę kasy i kupić 22B VESSa, może będzie poprawa

Na Vessach nie latałem, ale próbowałem latać na Fiali 23x8 i jak dla mnie to model był za wolny na tym śmigle. Silnik miał ok. 7100 obrotów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Dzięki bardzo, jest to dla mnie przydatna informacja. A ważyłeś z serwem tak?

Tak z serwem.

Widzę, że choina, się nie wstydzi... zdjęcia po 4 MB
Raczej zadziera z adminami :D
....zdjęcie na telebimie mieści się..... bez suwaków :lol:

Panowie nie czepiać się. Proszę zająć się modelami a nie moimi zdjęciami :mrgreen:

A tak na poważnie to miałem właśnie zrobić porządek z nimi po interwencji jednego z kolegów ale widzę, że ktoś mnie uprzedził, dzięki :D

Ja wcześniej nie widziałem, że jest jakiś problem, u mnie wyświetlały się szybko i bez konieczności przewijania paskiem. Nie zwróciłem też uwagi na rozmiar tych ostatnich trzech zdjęć.

Wojtek ładnie to tak nabijać się z kolegi, porozmawiamy sobie o tym na lotnisku :P :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.