Skocz do zawartości

Wiedza książkowa o modelarstwie


Kpx800

Rekomendowane odpowiedzi

Na początku swojego postu chciałem zaznaczyć, że jestem tutaj zupełnie nowy i z góry przepraszam za ten temat jeśli już taki istnieje lub jest ne w tym miejscu, ale odwiedziłem kilka o podobnej tematyce ale żadne nie dawały mi odpowiedzi.

 

A więc przejdźmy do sprawy...

 

Od około roku jestem wciągnięty w modelarstwo po uszy. Nie ma dnia żebym nie przepatrywał internetu i stron oraz sklepów modelarskich. Moim problemem jest to, że nie posiadam dostatecznie dużej wiedzy(jakąś tam mam) o modelarstwie RC chciałem się zapytać, czy istnieją jakieś strony internetowe lub książki, które zawierają wiedzę książkową o modelarstwie typu co potrzeba punkt po punkcie do modeli itp. Przeszukałem dużą część Google, ale znajdowałem jakieś urywki porad i to najczęściej na tematy bardziej zaawansowane. Oczywiście swoje pytania będę słał na forum, ale przecież nie będę za przeproszeniem truł tyłka forumowiczom o każdą pierdołę, której nie wiem. Proszę o odpowiedz pomoc i wyrozumiałość :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie dużo ale jest :P i to ci powinno wystarczyć :wink:

 

http://www.piotrp.de/web/

 

Edit: Wiesz mi ja i 99% forumowiczów. (może trochę przesadziłem) opiera się na wiedzy z właśnie tego forum.Ja nie czytałem żadnych innych forów ani artykułów mi wystarczyło to forum i mniej więcej 55% wiedzy o zdalnie sterowanych modelach samolotów mam.I to mi zupełnieee!! wystarczy :P:P :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki na pewno się przyda. Najbardziej narzekam na brak informacji o modelach spalinowych i o nie bym najbardziej prosił.

 

 

No może, ale ja chciałbym takie informacje jak zaznaczyłem wyżej książkowe, bo takie praktyczne na pewno nabędę tutaj, ale np. miałem problem jak popodpinać serwo do rozgałęźnika bo nie było profilowań gniazda i nie wiedziałem czy to ma znaczenie, czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ABC miniaturowego lotnictwa - Biblia modelarska starszego pokolenia, Budowa i pilotaż modeli zdalnie sterowanych, Miniaturowe silniki spalinowe. To tylko przykłady, jest wiele książek o budowie konkretnej kategorii modeli. Często wystawiane są na allegro, zobacz może znajdziesz to co potrzebujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak czegoś nie wiesz jak zrobić to po prostu napisz na forum i już, a nie szukaj wiedzy książkowej

 

NIE NIE NIE - wpierw wiedza książkowa, później szukaj a na końcu - jak już KOMPLETNIE nie wiesz czegoś to pisz na forum.

 

W przeciwnym wypadku będziemy mieli setki pytań - jak zacząć bo nic nie wiem - i co ? 100 razy będziesz tłumaczył :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak czegoś nie wiesz jak zrobić to po prostu napisz na forum i już, a nie szukaj wiedzy książkowej :P

 

Mortez - ale żeś hasło zapodał :devil:

 

Oczywiście jest tak że zanim zapytamy o cokolwiek na forum zawsze najpierw należy sprawdzić czy już ktoś podobnego problemu nie miał na tym forum czy innym, użyć google, przygotować się nieco do dyskusji, sprecyzować pytanie posługując się tym co udało się wcześniej odszukać. Zadać pytanie już maksymalnie treściwie i zwięźle wraz ze wszystkim co może pomóc w odpowiedzi.

 

Na pewno w tedy nie będzie żadnych głupich docinek, niekończących się dopytań sama odpowiedź będzie precyzyjniejsza i tym samym więcej warta :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli kolega ma jeden problem to poco od razu wiedza książkowa. To tak jak bym chciał zmienić koło w samochodzie i poszedł bym na kurs za mechanika :P:P:P:lol::lol::lol:

 

Odniosłem się do ogółu a nie do tego jednego przypadku :)

 

Sam zauważysz że nie raz łatwiej i szybciej jest samemu poszukać informacji niż pytać na forum i czekać na odpowiedź :) Naprawdę - z drugiej strony często jest tak że odpowiadający też szuka odpowiedzi albo jakiegoś materiału czym mógłby się podeprzeć. Nie wszystko jest z "głowy". Piszę oczywiście o rzeczach prostych na które stosunkowo łatwo znaleźć odpowiedź a pytasz wówczas jak nie jesteś pewien albo coś nie jest do końca zrozumiałe. Forum powinno traktować się jako pomoc ale nie jak lek na wszystko :)

 

Na początek wiedza ogólna a o taką chyba pytał zainteresowany jest jak najbardziej wskazana. Prawda jest taka że trudno taką znaleźć w jednym miejscu. Na początek nie pozostaje nic innego jak zadawać pytania... wyszukiwarce na forum i czytać. Mimo wszystko pewnych rzeczy da się dowiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ale przecież podstawy są tutaj,prawie wszystko tutaj znajdziesz. A jeśli nie znajdziesz to pytaj.Po to są fora aby wymieniać się doświadczeniami i pomagać innym. Jeśli ktoś tego nie rozumie lub nie chce pomóc to już jego problem (sam nie weżmie a i komuś nie da).

W dobie internetu i ogólnego braku czasu to wspaniała forma edukacji w pewnych dziedzinach.Książki częstokroć są napisane niezrozumiałym językiem dla laików i dlatego moim zdaniem nie są tak pomocne jak dobre forum.Po co uczyć się na własnych błędach,marnować czas,pieniądze a częstokroć znechęcić się.Ja wiem że w Polsce wiele ludzi cieszy się kiedy innym się nie udaje (np rozbiją model),sam tego doświadczyłem.

Ważne w modelarstwie(jak nie najważniejsze) to pytać,pytać i pytać-przeanalizować i sfinalizować i tyle. Pozdro dla prawdziwych modelarzy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ważne w modelarstwie(jak nie najważniejsze) to pytać,pytać i pytać-przeanalizować i sfinalizować i tyle. Pozdro dla prawdziwych modelarzy :D

 

Może jednak: SZUKAJ, google , znowu szukaj a jak w końcu nie znajdziesz to powyższe ... pytaj w ostateczności ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale dlaczego pytaj w ostateczności?

Pierwsze! forum-ostoja modelarstwa,dowiedzieć się co,gdzie,za ile i jak a potem google,ować i szukać.-Częstokroć na daremno zresztą.

Kpx800 grzecznie pytał i co? Jaki efekt? Szuka po internecie bo prawie nikt nie dał mu linków lub nie nakierował go do podstaw aerodynamiki,zasady działania silników,aparatury itp. Czy tak ma to wszystko działać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kpx800 grzecznie pytał i co? Jaki efekt? Szuka po internecie bo prawie nikt nie dał mu linków lub nie nakierował go do podstaw aerodynamiki,zasady działania silników,aparatury itp.

 

Słabo szukał a przede wszystkim nieskutecznie :x :x :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kpx800 tutaj masz podstawy z aerodynamiki

 

www.sau.civ.pl/porady/teoria.pdf

 

a tutaj coś o Aparaturkach

 

http://www.pitlab.pl/faq_aparatura.html

 

a tutaj o silnikach

 

http://pl.wikipedia.org/wiki/Silnik_żarowy

http://pl.wikipedia.org/wiki/Silnik_modelarski

 

To chyba są podstawy o które pytałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Wielkie dzięki za te informacje. Odnosząc się jeszcze do wypowiedzi Pana buwi777 to szukałem dosyć długo, ale proszę zwrócić uwagę, że człowiek znający zagadnienia i siedzący od lat w temacie zna strony, wiele haseł przydatnych w google a ja szukam na ślepo.Jeszcze odniosę się do poprzednich postów,a mianowicie czy nie ma jakiejś książki( w miarę nowej, ciągle produkowanej) o aerodynamice i modelarstwie. Mam tu na myśli książkę, która ma np. 300 stron, nie zawiera wywodów na skomplikowane tematy, ale doszczętnie wyjaśnia zagadnienia, które załóżmy potrzebuję do samodzielnego tworzenia modeli. Jeszcze raz szczerze dziękuję Panu 308_Martinezowi, bo w zagadnieniach konstrukcyjnych jestem totalnym laikiem, a chciałbym coś sobie "udłubać" na własną rękę nie gwałcąc wszelkich praw jakie tylko są zaczynając od technicznych a kończąc na fizyce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.