Skocz do zawartości

EDF Trenerek


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

po przejściu przez prawie wszystkie modele ze stronki parkjet.com postanowiłem popełnić jakiegoś EDF-a .Zacząłem od gripena na mojej turbince GWS 64mm latało to jak cegła pełny gaz albo matka ziemia . :D Spowodowane było to tym że nie zrobiłem dodatkowych wlotow powietrza a model był liczony pod napęd max 55mm. Ostatecznie zakończył żywota na drzewie :D

 

W wolnej chwili popełniłem cosik takiego uznając klasyczną konstrukcję jako lepszy początek do wstępu w tunelowce . Jako takie doświadczenie mnie nie myliło modelik lata bajecznie , przy lekkim wietrze prawie wisi bez silnika , po dodaniu gazu przyspieszenie masakra . :D

 

 

Na zdjęciach bez kabinki jeszcze do oblotu zakleiłem ją taśmą

 

PICT4639m.jpg

PICT4640m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modelik wykonany z 6mm depronu ( izoflor jak kto woli :) ) skrzydła styro kryte papierem , dźwigary sosnowe 7x2 na płasko , lotki balsowe krawędzie spływu chyba 6x35 . Wymiary 920 rozpiętość 900mm długość , cięciwa 250mm z lotkami , 220mm na końcach . Elektronika to w/w turbinka GWS 64mm silnik GWS chyba 4200rpm/v ( nie pamiętam ) regiel jakiś 18A Aku 2200mAh Dualsky , serwa HTX900 . Gotowy do lotu około 400 gram . Filmik wrzucę jak tylko aku podładuję bo wylatałem wszystkie 3 :D . Niestety nie jest to model na weekendowe latanie , raczej na krótki wypad zamiast papierosa bo też na tyle wystarcza aku , na max gazie około 6-7 minut

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt troszeczkę się nad nim pastwiłem ale to dlatego że poprzedni mój edf wylądował na drzewie , bo nie sprawdziłem promienia skrętu i brakło miejsca :D . Dziś dosyć mocno wiało i warto było wiedzieć co model może . Pozatym niestety antena dostała się w rurbinkę , ścieło tylko 10 cm ale też poszczerbiło łopatki kolejne próby będą jak przyjdzie nowy wentylator . Nad planami pomyślę coś w tygodniu bo w pracy mam stanowczo więcej wolnego czasu niż w domu :( .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Niestety planów modelu nie dałem rady zrobić :( Model skasowałem na drugi dzień przez własną głupotę . Jeszcze w sobotę wieczorem postanowiłem okleić modelik jak to mam w zwyczaju i pomalować . Tak też uczyniłem , niestety w pośpiechu zapomniałem skompensować statecznikiem naprężenia które wywołał kurczący się papier po oklejeniu . Efektem tegoż było wbicie się w grunt nie dalej jak 2m od startu na pełnej mocy turbinki , jak się domyślacie zbierać za bardzo nie było czego ale przeżyły skrzydełka bez szwanku . Tak więc dziś prezentuję V2 zmianie uległ ogonek modelu i tym razem wszystko odbyło się jak trzeba .:D poniżej foto i filmik z oblotu niestety na już dość mocno rozładowanym aku i przy beznadziejnej pogodzie ( w sumie to lało )

 

 

 

PICT4812m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam tą stronkę i często z niej korzystam poniekąd się tym modelem inspirowałem ale mam ciężką awersję do deskolotów więc poza wyglądem mój z tym niema nic wspólnego .

 

Marcinmb

PostWysłany: Dzisiaj 11:38 Temat postu:

Mi sie bardziej podobal ze starym ogonkiem ale tak tez jest super ;]A i oczywisice pisze sie na plany.Czy mozna prosić o wiecej danych dotyczacych turbinki?Tz chce kupic troche wieksza(77mm) o ciagu 550g i nieiwem czy sie bedzie nadawac to takiego modelika ;]

 

Turbinka u mnie to standardowy GWS 64 z silniczkiem chyba 4900 , żre to w okolicach 17-18A bo już mi 3x regiel 18A się wyłączył po dłuższym niż 3 min piłowaniu go na maxa.Ciąg według producenta to 400 gram ale jak ma ze 350 to i tak dobrze . Jak lata oceń sam na 500g ciągu to będzie naprawdę potwór , mój gotowy waży koło 500-550 gram ( sam pakiet 189g ale tylko taki mam )

 

Plany coś tam już pokreśliłem ale jakoś to muszę obrobić jeszcze , jak widać po różnicy między v1 i v2 modele klepie raczej w przypływie radosnej twórczości jak korzystam z planów .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.