Skocz do zawartości

Weekend z Easy Gliderem i nie tylko...


Jacekos

Rekomendowane odpowiedzi

Trudno to nazwać katastrofą. Ja po tym zdarzeniu poleciałem dalej, a wylądowałem tylko żeby sprawdzić czy coś się stało mojemu EGP. Całe zajście miało miejsce około 1,5 - 2 metrów nad ziemią. Lecieliśmy prawie w przeciwnych kierunkach na szczęście bez pracujących silników i skrzydło mojego EGP uderzyło w SK Jacka. Ten SK był już klejony więc nie miał problemów z odpadnięciem ;)

A to jedyne zdjęcia, które zrobiłem po zdarzeniu:

 

album_pic.php?pic_id=1396

album_pic.php?pic_id=1397

 

Jacek miał na pokładzie kamerkę (telefon komórkowy) więc może on coś ma jeszcze zarejestrowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Cześć Pawle,

 

Oczywiście latamy elektrykami, spalinami też się zdarza, strzelanie z gumy mogłoby być ciężkie ze względu na pola uprawne dookoła polanki, na której stoimy, ale przy odpowiednim wietrze też by się dało.

Zdjęcie kiedyś zamieścił Kefir na forum, ale nie mogę go znaleźć. Znalazłem za to obrazek Jacka (Heli pole w Chwarznie):

tu latamy

 

Do zobaczenia na klifie, a może i na Chwarznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze trzy razy może cztery udało mi się polatać ale już jestem chory na latanie na zboczu, a to nieuleczalna choroba ;)

Potwierdzam że nieuleczalne to jest.

Powiem Ci Andrzejku że klif ma swoje zalety ale w Betlejem jest dodatkowo termika, wylatujesz na zboczu na żaglu a potem czekasz na balonik lecisz nad wioskę.\

To jest czad, naprawdę ciekawy warun tam bywa. To mój faworyt na zboczowe rekraacyjne latanie. Na klifie też się da zrobić ładną wysokość ale tam to co innego.

Z drugiej jednak strony brakuje mi czasem silnika, tak jak jestem na urlopie a tu piękne lotnisko pod nosem, w Kazimierzu Biskupim, i górki trzeba szukać. Ale co tam. Przyjdzie i czas na motor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.