Skocz do zawartości

Wyważenie samolotu


cinekjo11

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Chciałbym sie dowiedzieć jakie macie sposoby wyważenia samolotu i dobrze by było jakbyście opisali ten sposób .

 

Jak długo szukałeś na stronach forum i innych o wyważaniu ? 3 minuty, 5 minut ??

 

SZUKAJ :crazy: tu i google Twoim przyjacielem jest - znasz to powiedzonko :?: :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale chciałem sie dowiedzieć jakie najczęściej sposoby używacie i które sie najlepiej sprawdzają. Ja wiem jak sie wyważa

 

A - o to chodzi - no tak to jest kilka sposobów:

 

2 cegły i na nich stawiach ( wieszasz ) model - trochę mało dokładna

 

2 kciuki - trochę bolą ręce i czasami brakuje trzeciej

 

ew. takie "cuś" co się kupje ( ew. robi samemu ) do wyważania - ale o tym powie Ci OWY przyjaciel ( 2 posty wstecz )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi ci o to że wbijam do stołu dwa gwożdziki i łącze sznurkiem, kładę model (w miejscu gdzie środek ciężkości) na sznurku i go wyważam.

 

Możesz to lepiej objaśnić bo jakoś nie mogę tego wyobrazić - nie wiem czy wiesz ale w zasadzie podpieramy skrzydła - no ale może wymyśliłeś jakąś nową metodę :?: :?: :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też nie bardzo widzę ten sposób na gwoździe i sznurek. Ja mam dwa kawałki deski np. 10x10cm i sklejowe pionowo kołki fi-8. Podstawiam sobie w odpowienio zaanaczone punkty na skrzydle. Moze i mało precyzynjy sposób ale działa.

 

 

 

daniel na nie tak

 

|-------------------------------------------|

\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\

 

i na środek kładziesz model ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DANIEL95 ! Jak wiesz środek ciężkości wyznaczamy na SKRZYDŁACH ( PŁATACH ) w jakiejś odległości od natarcia. Ogólnie rzecz biorąc około 30% cięciwy płata przy kadłubie wynosi ta odległość. I tu moje ( i innych też myślę ) pytanie JAK w twojej metodzie podeprzeć skrzydła np. w Twoim EasyStarze w odpowiednim miejscu za pomocą tegoż "sznureczka" między gwoździami :?: :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widziałem gdzieś to i to stosuje ale jak się okazuje ,to nie jest chyba dobre?

 

Co podpierasz - kadłub czy skrzydła ? Jak kadłub to jak przenosisz punkt ( -ty ) środka ciężkości na kadłub ?

Poszukaj w sklepach modelarskich - tylko zdjęcia - jak wyglądają wyważarki do modeli :idea: i dlaczego tak a nie inaczej - powodzenia w dokładnym wyważaniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po prostu odnajduję 1/3 skrzydła na oko, biorę pomocnika i podkładamy po 1 palcu w danym punkcie na końcu skrzydła i podnosimy tak model... i jesli jest mniej więcej, to robię lot i wprowadzam ewentulane korekty. SC jest rzeczą zalezna od upodobań pilota (oczywiście nie w dużym stopiniu:) ) i takich rzeczy nie powinno sie robić na 100% z instrukcją;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.