Skocz do zawartości

Zakończenie sezonu , to już drugie w tym miesiącu :)


enter1978
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień już jest za krótki , udało mi się wyskoczyć polatać , dobrze się bawiłem , ale mało latam w tym roku i tak nie koniecznie czuję model tak jak powinienem.

Może w przyszłym sezonie uda się nadrobić i ilość czasu spędzonego na lataniu i sam pilotaż.

Tak to dzis się zabawiałem , trochę wiatr wiał ale po za tym pogoda była piękna.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Tytuł został zmieniony na Zakończenie sezonu , to już drugie w tym miesiącu :)
W dniu 3.11.2023 o 14:53, KapitanBomba napisał:

Co to za miejscówka do latania? Jakiś klub? Hrubieszów to TRA nadgraniczna - macie jakieś stałe pozwolenie czy coś?

Tak to prawda , do granicy z domu będzie poniżej 10km, a to lotnisko jest w okolicach 15 km od granicy

Ta miejscówka to prywatne lotnisko miejscowego przedsiębiorcy, to pasjonat lotnictwa w dodatku bardzo życzliwy bo pozwolił używać swojego lotniska kiedy chcę i ile chcę, no i mam dość blisko na ta trawkę  to dosłownie kilka minut jazdy autem a do dyspozycji mam trawnik 900m długości z trawą przystrzyżoną na 1,5cm :).

Pozwolenia specjalnego nie mam, kiedys dzwoniłem do straży granicznej przed lotem ale w końcu kazali mi nie dzwonić że wystarczy jak zgłoszę lot w drone radar , a ze aplikacja padła to teraz ostatnio nie zgłaszam, ale z 500m od lotniska stacjonują służby tylko nie wiem czy to wojsko czy straż graniczna czy i jedni i drudzy , ale widzą wzrokowo że to modelarz upala model a nie rakieta lata w okolicy Hrubieszowa.

Ogólnie to tu się nakładają 3 strefy i po incydencie w Przewodowie to dość blisko jest, to faktycznie wszystkie 3 strefy które się tu nakładają były na czerwono i nie wolno było latać , ale to trwało z 2 miesiące i ograniczenie trochę poluzowano.

Jeszcze niedawno jak Drone Radar działał to lokalizacja była na pomarańczowo oznaczona, zgłaszałem lot i latałem , jedynie jeden jedyny raz zadzwoniono do mnie że mam lądować i nie ma mowy o lataniu to było jak z Brukseli leciała pani Vonderlayen na ukrainę , a po za tym jednym razem to latałem często gęsto strefa była pomarańczowa ale nikomu to nie przeszkadzało, może ma na to wpływ że to lotnisko jest takim lotniskiem oficjalnym to nie jest trawnik na dziko i może dlatego nikt nie protestuje bo jednak jeśli coś lata nad lotniskiem to jest to dość normalne w takim miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.10.2023 o 18:07, enter1978 napisał:

Dzień już jest za krótki , udało mi się wyskoczyć polatać , dobrze się bawiłem , ale mało latam w tym roku i tak nie koniecznie czuję model tak jak powinienem.

Może w przyszłym sezonie uda się nadrobić i ilość czasu spędzonego na lataniu i sam pilotaż.

Tak to dzis się zabawiałem , trochę wiatr wiał ale po za tym pogoda była piękna.

 

Pogoda mimo, że to już listopad to sprzyja. Z czasem bywa różnie ale jak się chce to można polatać. Twoje modele są cięższe więc lekki wiaterek nie przeszkadza.
Jak to się mówi do trzech razy sztuka, więc możesz jeszcze raz zakończyć sezon, a w styczniu rozpoczęcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.11.2023 o 15:42, enter1978 napisał:

Tak to prawda , do granicy z domu będzie poniżej 10km, a to lotnisko jest w okolicach 15 km od granicy

Ta miejscówka to prywatne lotnisko miejscowego przedsiębiorcy, to pasjonat lotnictwa w dodatku bardzo życzliwy bo pozwolił używać swojego lotniska kiedy chcę i ile chcę, no i mam dość blisko na ta trawkę  to dosłownie kilka minut jazdy autem a do dyspozycji mam trawnik 900m długości z trawą przystrzyżoną na 1,5cm :).

Pozwolenia specjalnego nie mam, kiedys dzwoniłem do straży granicznej przed lotem ale w końcu kazali mi nie dzwonić że wystarczy jak zgłoszę lot w drone radar , a ze aplikacja padła to teraz ostatnio nie zgłaszam, ale z 500m od lotniska stacjonują służby tylko nie wiem czy to wojsko czy straż graniczna czy i jedni i drudzy , ale widzą wzrokowo że to modelarz upala model a nie rakieta lata w okolicy Hrubieszowa.

Ogólnie to tu się nakładają 3 strefy i po incydencie w Przewodowie to dość blisko jest, to faktycznie wszystkie 3 strefy które się tu nakładają były na czerwono i nie wolno było latać , ale to trwało z 2 miesiące i ograniczenie trochę poluzowano.

Jeszcze niedawno jak Drone Radar działał to lokalizacja była na pomarańczowo oznaczona, zgłaszałem lot i latałem , jedynie jeden jedyny raz zadzwoniono do mnie że mam lądować i nie ma mowy o lataniu to było jak z Brukseli leciała pani Vonderlayen na ukrainę , a po za tym jednym razem to latałem często gęsto strefa była pomarańczowa ale nikomu to nie przeszkadzało, może ma na to wpływ że to lotnisko jest takim lotniskiem oficjalnym to nie jest trawnik na dziko i może dlatego nikt nie protestuje bo jednak jeśli coś lata nad lotniskiem to jest to dość normalne w takim miejscu.


DroneRadar zdechł, a co najgorsze to nie u wszystkich i niektórzy nadal tam zgłaszają nie mając pojęcia, że latają bez zgłoszenia. Teraz trzeba zgłaszać na stronie: https://checkin.pansa.pl aplikacji jeszcze nie ma, ale dobrze działa na przeglądarce chrome w telefonie.
Komunikat: https://www.pansa.pl/komunikat-pazp-ws-trwajacej-awarii-aplikacji-droneradar/
Byłaby możliwość pośmigać tam FPV?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, KapitanBomba napisał:

Byłaby możliwość pośmigać tam FPV?

Tego nie wiem, ja mam do dyspozycji połowę lotniska , taką otrzymałem sugestię od właściciela aby nie latać w pobliżu szosy a tym samym zabudowań , czyli nie rozkładać się z modelem na początku pasa  i tu gdzie stoję tu latam tylko na połowie i jak najmniej zbliżać się do zabudowań i nie drażnić ludzi, więc rozkładam się na początku lotniska ale do lotów ciągnę model 500m i dopiero tam latam. No i tak jak wspomniałem do koła stacjonują wojaki , i dośc intensywnie lata śmigłowiec straży granicznej więc gdy latam na lotnisku to ja tu jestem znany i wszyscy wiedzą kto i czym się zabawia, ale nie wiem jak by to wyglądało gdyby model zaczął latać po za strefą lotniska.

Natomiast w Zamościu cały czas na lotnisku latają FPV , i z tego co wiem to na znaczne odległości , no ale Zamość to nie jest strefa przygraniczna więc tam to inaczej wygląda.

Tak że wydaje mi się że tu gdzie latam to można by latać ale tylko na terenie lotniska , mogę się mylić ale gdyby model zaczął latać po za strefą lotniska zaraz była by straż graniczna , z tego co słyszę od rybaków to są doskonale zorientowani kto , co i gdzie, rybak łowi rybkę ale też musi to zgłosić , jak nie zgłosi to długo nie czeka na odwiedziny straży granicznej, nie wiem dokładnie jak to funkcjonuje z rybackim hobby ale pracuję z rybakiem i wiele razy widziałem jak dzwonił i zgłaszał że będzie łowił. W sumie to ja mam nawet dobrze , na tyle notorycznie upalam modele że praktycznie wszyscy mnie znają , wiedzą że to lata modelarz i nawet jak bym nie zgłaszał to i tak wiadomo że latam ja , bo jestem tu tak naprawdę jedyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.